Ankara Büyükşehir yardımları dağıtmaya başladı

Toplumsal dayanışma ve yardımlaşma projelerine imza atan Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan 163 bin aileye konserve kavurma, kıyma ve gıda paketi ile 300 TL’lik alışveriş kartı dağıtımına başladı

Ankara Büyükşehir yardımları dağıtmaya başladı

CiddiGazete- Sosyal belediyecilik ilkesi doğrultusunda çalışmalarına devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere yönelik gıda yardımını sürdürüyor.

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürlüğü, toplam 163 bin aileye “Afiyet Ver Kampanyası” kapsamında hazırlanan konserve kıyma, kavurma, gıda kolisi ile 300 TL’lik alışveriş kartı dağıtımına başladı.

BÜYÜKŞEHİR’DEN SOSYAL BELEDİYECİLİK MESAİSİ

İlk olarak Etimesgut ilçesinin Suvari Mahallesi’nde yaşayan ve sosyal yardım alan ailelerden dağıtıma başlayan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, gıda yardımının yanı sıra hijyen malzemesi desteğinde de bulundu.

Büyükşehir Belediyesi ayrıca, 163 bin aileye alışveriş yapabilmeleri için anlaşmalı market tarafından hazırlanan 300 TL’lik alışveriş kartı da teslim etti.

BAŞKENT KART SİSTEMİNE ADIM ADIM

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talebi doğrultusunda yerli üreticilerin elinde kalan ürünleri satın alan Büyükşehir Belediyesi, bu sayede Başkentli üreticilere de ekonomik yönden destek sağladı.

Başkent’te sosyal yardımların kapsamını daha da genişleterek tüm yardımların tek kartta birleştirileceği "Başkent Kart" sistemine geçişi hızlandıracaklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Halit Özdilek, şu bilgileri verdi:

"Sosyal Hizmetler Dairesi’nin ihtiyaç sahibi olarak tespit ettiği 163 bin aileye belediye imkanları çerçevesinde destek olmaya devam ediyoruz. Kendi arazilerimizde yetiştirdiğimiz sebze ve meyveleri yaz boyunca ihtiyaç sahibi ailelere dağıttık. Başkentli üreticilerden aldığımız nohut dahil konserve kavurma ve 300 TL’lik alışveriş çekinden oluşan gıda paketlerimizi sahada dağıtmaya devam ediyoruz. Tüm bu sosyal yardımları 2 ay içerisinde ailelere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Önümüzdeki haftadan itibaren 43 bin aileye de kömür dağıtımında bulunacağız.

20 gün içerisinde de özellikle çocuklu ailelere süt dağıtımına başlayacağız. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan sosyal yardımları 'Başkent Kart' üzerinden yapmayı planlıyoruz."

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2020, 13:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan korkmaz
Özkan korkmaz - 4 ay Önce

Başkanım bana yardım ulaşmadı nasıl ulasicaz size

Leyla tiryakiol
Leyla tiryakiol - 1 ay Önce

Ben küçük çocuğum için süt yardimci istiyorum