Ankara'da 15 günlük yasak

Valilikten yapılan açıklamada, 15 gün süreyle maske zorunluluğu ve diğer kısıtlamaların yanısıra, her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü de yasaklandı. Kararın, baroların eyleminden bir gün önce alınması dikkat çekti

Ankara'da 15 günlük yasak

CiddiGazete- Ankara Valiliği'nden yapılan açıklamada, "Ankara'da vaka sayılarında maalesef artış yaşanmaktadır. Salgının engellenmesi adına, il UHK kararı uyarınca ilimizde maske zorunluluğu ve diğer kısıtlamaların yanısıra her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü vb. faaliyetler 15 gün süreyle kısıtlanmıştır" denildi.

Çoklu baro teklifine karşı avukatların yarın Ankara’da gerçekleştireceği Büyük Savunma Mitingi öncesi kentte tüm eylem ve etkinliklerin salgın bahane edilerek 15 gün süreyle yasaklanması dikkat çekti.

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar, Ankara Valiliği'nin internet sitesinden duyuruldu.

Valilikten yapılan açıklamada, “Ankara’da Covid-19 vaka sayılarında son günlerde maalesef artış yaşanmaktadır. Salgının yayılma hızının engellenmesi adına, il UHK kararı uyarınca ilimizde maske zorunluluğunun ve diğer kısıtlamaların yanısıra her türlü toplantı, gösteri yürüyüşü vb. faaliyetler 15 gün süreyle kısıtlandırılmıştır” denildi.

Barolar, Ankara'da 3 Temmuz'da (yarın) büyük savunma mitingi yapacaktı. Yasağın, mitinge bir gün kala alınması dikkat çekti.

Baro Başkanları AKP'nin çoklu baro sistemi teklifine karşı direnen avukatlar "Siyasi iktidara bu bölme ve parçalama projesinden vazgeçmesi, Demokratik kamuoyuna halkın sesinin kısılmasına yol açacak bu projeye karşı çıkarak, barolarına sahip çıkmaları için bir kez daha çağrıda bulunuyoruz" diyerek mitinge tüm meslektaşlarını davet etmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2020, 11:46
YORUM EKLE