Ankara'da çok sayıda gözaltı

10 Ekim Ankara katliamı anmasına izin verilmedi. Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde ve Sakarya Caddesi'nde bir araya gelenler direniş gösterince çok sayıda gözaltı oldu

Ankara'da çok sayıda gözaltı

CiddiGazete- Ankara Valiliği'nin salgını gerekçe göstererek yasakladığı 10 Ekim Ankara Katliamı anmasına polis müdahale etti. Çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Katliamın yaşandığı saat 10.04'te saygı duruşuyla başlayacak olan etkinliğin yapılacağı Ankara Gar önü, polis tarafından ablukaya alındı. Elinde bir liste bulunduran polis, yaşamını yitirenlerin aileleri ve kurum temsilcilerinden oluşan bir heyet dışında kimseyi Gar önüne almayacağını söyledi.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDE MÜDAHALE

Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde bekletilen ve anma programının düzenlendiği Ankara Garı önüne gitmesine izin verilmeyen kalabalığın katliamın gerçekleştiği saat olan 10.04'te saygı duruşunda bulunduğu sırada polis müdahale etti. Gözaltıların yaşandığı müdahalenin ardından kalabalık alandan uzaklaştırıldı.

SAKARYA CADDESİ'NDE İKİNCİ MÜDAHALE

Sakarya Caddesi'nde buluşan bir başka grup da katliamda yaşamını yitirenleri saygı duruşu ve sloganlarla andı.

AİLELER, GAR ÖNÜNDEYDİ

Polis müdahalesine rağmen Ankara Garı önünde toplanan heyet, "10 Ekim Katliamını Unutturmayacağız” yazılı ve üzerinde yaşamını yitirenlerin fotoğraflarının olduğu bir pankart açtı ve yaşamını yitirenlerin anısına siyah balonlar uçurdu.

Ankara Kızılay'da da anma törenine polis müdahale etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2021, 12:04
YORUM EKLE