Ankara'da coronavirüs alarmı

Coronavirüs önlemleri kapsamında Ankara'da, hastanelere zorunlu olmayan hasta yatışları ertelendi. Boş yoğun bakım yataklarının tamamı Covid-19 hastalarına ayrıldı

Ankara'da coronavirüs alarmı

CiddiGazete- Ankara'da coronavirüs vakalarının artması nedeniyle yeni önlemler alınmaya başlandı.

"Pandemi Değerlendirme Toplantısı"nda alınan kararla, kent genelindeki hastanelerin klinik servis yatağı sayısının yarısı Covid-19 tedavisi için ayrılacak.

Boş yoğun bakım yataklarının tamamı da Covid-19 teravisine ayrıldı. Ayrıca hastanelere zorunlu olmayan cerrahi vaka alımı durduruldu. Zorunlu olmayan yatışların da ertelendiği bildirildi.

ABB’YE ZİYARETLER SINIRLANDIRILDI

Öte yandan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Ankara'da Covid-19 vaka artışının ilk zamanlardaki seviyeye çıktığını, bu nedenle belediyeye ziyaretlerin sınırlandırıldığını duyurdu.

Başkan Yavaş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Ankara'da Covid-19 vaka artışı maalesef ilk zamanlardaki seviyeye çıkmıştır. Tedbirlerimizi üst seviyeye çıkarmakla birlikte çalışma arkadaşlarımızın ve sizlerin sağlığı için belediyemize ziyaretleri sınırlandırdık. Tüm hemşehrilerimi salgın tedbirlerine uymaya davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2020, 13:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
ömer
ömer - 7 ay Önce

Atatürk Hastahanesi gibi teşkilatlı bir hastahane kaldırıldı ismiyle beraber.Atıl durumda kaderine terkedildi.Hastahanelerde yoğun bakım yatağının bile bulunamadığı bir dönemde Atatürk Hastahanesi'ni tekrar açmayanları tek kelimeyle kınıyorun.