Ankara'da en çok karpuz tüketildi

Başkentliler Haziran ve Temmuz ayında en çok domates ve karpuz tüketti. Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali verilerine göre son iki ayda en çok satılan meyve 11 bin ton ile karpuz oldu

CiddiGazete
Ankara'da en çok karpuz tüketildi

CiddiGazete- Dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını, Başkentlilerin sebze ve meyve tüketim alışkanlıklarını da değiştirdi.

İlkbahar aylarında C vitaminine yönelen Başkentliler, yaz aylarının başlamasıyla en çok meyve tüketmeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hali verilerine göre Haziran ve Temmuz ayında en çok satılan meyve sıralamasında birinciliği karpuz alırken, domates de sebze kategorisinin liste başına oturdu.

İLK ÜÇTE KARPUZ, KAVUN VE DOMATES VAR

Başkentliler son iki ayda 11 bin tonun üzerinde en çok karpuz tüketirken, domatesteki tüketim oranı da 11 bin tonu geçti.

Yaz mevsiminde tezgahların gözdesi olan meyvelerden karpuzu 2.872 tonla kavun izledi. Üzüm, şeftali ve muz en çok tercih edilen meyvelerden olurken, C vitamini deposu domatesi sofrasından eksik etmeyen Başkentlilerin en çok tükettiği sebzeler arasında ikinci sırada salatalık, üçüncü sırada ise patlıcan yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2020, 14:26
YORUM EKLE