Ankara'da okullar dezenfekte oldu mu?

Ankara Büyükşehir Belediyesi, bir ay önce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne okulları dezenfekte etmeye hazır olduklarını bildiren resmi yazı gönderdi. Pazartesi günü okullar açılacak olmasına rağmen, Milli Eğitim'den henüz dönüş yapılmadı

Ankara'da okullar dezenfekte oldu mu?

CiddiGazete- Okulların açılma tarihinin yaklaşması ile birlikte çocukların ve ailelerinin salgın döneminin olumsuz etkilerinden korunması için alınacak tedbirler önemli bir gündem başlığını oluştururken, Ankara Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık bir ay önce Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne “ortak çalışma ve iş birliği” konusunda resmi yazı yazdı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 21 Ağustos 2020 tarihinde gönderilen yazıda, "21 Eylül 2020 tarihinde açılması planlanan okullarımızdan yoğun bir şekilde dezenfeksiyon ve hijyen malzemesi talepleri gelmektedir. Bu konuda okullarımızın bireysel başvuruları yerine İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Büyükşehir Belediyemizin ortak bir program dahilinde iş birliği yaparak hareket edilmesinin daha verimli bir çalışma olacağını düşünmekle birlikte, bu konu hakkında görüş, öneri ve iş birliğine açık olduğumuz hususunda gereğini bilgilerinize rica ederim” ifadeleri kullanıldı.

BÜYÜKŞEHİR GÖREV BEKLİYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, resmi yazıya Ankara İl Müdürlüğü tarafından cevap gelmesi ile birlikte harekete geçmeye hazır olduklarını belirtirken, okulların açılmasına kısa süre kala yazıya çocuklar ve ailelerinin sağlığı için dezenfeksiyon çalışması için tüm ön çalışmaların tamamlandığını belirttiler.

YORUM EKLE