Ankara'da tüm faturalar ödendi

Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın 12 gün önce başlattığı kampanyada, sosyal yardım alan ya da salgın öncesi dönemde borcu nedeniyle suları kesilen ihtiyaç sahibi tüm vatandaşların faturalarının tamamı ödendi

Ankara'da tüm faturalar ödendi

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın başlattığı “6 Milyon Tek Yürek Bayram Etsin” kampanyasında toplam destek tutarı 12 günde 20 milyon TL’yi geçti.

Kampanya sitesi "ankaratekyurek.com"da anlık açıklanan verilere göre “Su Ver” bölümünde 168 bin 7 faturaya 7 milyon 556 bin 49 TL, “Bilet Ver” bölümünde 12 bin 775 bilete 731 bin 510 TL, “El Ver” bölümünde ise 55 bin 175 havale/EFT işlemi ile 12 milyon 7 bin 500 TL tutarında toplam 20 milyon TL’yi aşkın destek olundu.

TOPLAM DESTEK 30 MİLYON TL'Yİ BULMAK ÜZERE

Ramazan ayı başında düzenlenen “İftar Ver” kampanyasında ise 3 günde 500 bin iftar menüsü alan hayırseverler, ihtiyaç sahibi vatandaşlar için yaklaşık 7 milyon 500 bin TL’lik destekte bulunmuştu. Bu tutarla birlikte toplam destek oranı 30 milyon TL'ye yaklaştı.

Kampanyaya hayırsever vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi sonucunda "Bilet Ver" bölümü tamamlandı. Sosyal yardım alan ya da salgın öncesi dönemde borcu nedeniyle suları kesilen tüm ihtiyaç sahibi vatandaşların ise faturalarının tamamı ödendi.

Kampanya, icra takibine düşen su faturalarının ödenmesi ile ihtiyaç sahibi ailelerin IBAN numaralarına nakdi destek verilmesi bölümleriyle devam ediyor.

Kampanya hakkında bilgi veren yetkililer, IBAN kampanyasında da sona yaklaşıldığını ve hayırsever vatandaşların yoğun ilgisinin devam ettiğini belirttiler.

Hayırseverlerin destek tutarları anlık olarak "ankaratekyurek.com" adresinden yayınlanmaya devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2020, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
BEKİR GÜNERLİ
BEKİR GÜNERLİ - 12 ay Önce

ALLAH RAZI OLSUN BAŞKANIM SELAMLAR SAYGILAR YANINDAYIZ SONUNA KADAR SAYGILARIMLA