Ankara'da ustalara vefa konseri

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Anadolu Rock müziğinin efsane isimlerinden Barış Manço ve Cem Karaca için vefa konseri düzenliyor. Vatandaşlar konseri ücretsiz dinleyebilecek

Ankara'da ustalara vefa konseri

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, "Anadolu Rock" müziğinin usta sanatçıları Cem Karaca ve Barış Manço’yu, "vefa konseri" ile anacak. Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda 9 Şubat Pazar günü saat 18.00'de ücretsiz gerçekleştirilecek konserde, Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, ustaların eserlerini Başkentlilerle birlikte seslendirecek.

ANADOLU VE SENFONİK ROCK HARMANLANACAK

Kent Orkestrası Şefi Kemal Günüç yönetiminde “Senfonik Rock” tarzını “Anadolu Rock” ile sentezleyerek gerçekleştirilecek konserle, Başkentliler unutulmaz dakikalara şahitlik edecek.

ÜNLÜ İSİMLER YER ALACAK

Barış Manço ve Cem Karaca'nın dillerden düşmeyen şarkılarını, Kent Orkestrası'nın profesyonel müzisyenleri Turgay Bengü ve Selçuk Keskingöz seslendirecek.

Senfonik Rock düzenlemeleri, ünlü besteci ve aranjör Utar Artun tarafından yapılacak konsere, Barış Manço'ya müzik yaşamında yıllarca eşlik eden Kurtalan Ekspres'in Bas Gitaristi Ahmet Güvenç de misafir sanatçı olarak katılacak.

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2020, 12:37
YORUM EKLE