Ankara yasağa uydu

31 şehirde ilan edilen iki günlük sokağa çıkma yasağı nedeniyle Başkent sessizliğe büründü. Ankara Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak için tam mesai yaptı

Ankara yasağa uydu

CiddiGazete- Başkentte tarihi görüntüler ortaya çıkarken, polisin yasağın uygulanması için gösterdiği yoğun çaba dikkati çekti. Ankara’nın ev izolasyonu sürecinde dahi en hareketli bölgeleri olan merkezi konumdaki Kızılay, Çankaya, Cebeci’de bile tamamen sessizlik hakimdi.

Başkent'te 150 noktada denetim yapan emniyet birimlerince tüm kavşak noktalarda önlemler alındı, araçların tamamı durdurularak kimlik kontrolleri ve dışarı çıkma izinleri olup olmadığı sorgulandı. Yaya ve motorlu devriye ekipleri de sokaktaki vatandaşları ve araçları durdurarak kontrollerini gerçekleştirdi. Güvenlik birimleri bu sırada maske kontrolü de yaptı. Vatandaşların temel ihtiyaçları, talepte bulunmaları halinde Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından karşılandı. Mansur Yavaş, vatandaşların isteklerini sosyal medya üzerinden anlık takip ederek, görevli personelin yönlendirilmesi için çalışmaları bizzat yönetti.

YORUM EKLE