Başkentli kadın muhtarlar şiddete karşı yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediyesi, "25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele" haftası etkinleri kapsamında Ankara'daki kadın muhtarlar için etkinlik düzenledi

Başkentli kadın muhtarlar şiddete karşı yürüdü

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, kadına yönelik şiddetle mücadele etkinlikleri ile toplumsal farkındalık oluşturmaya devam ediyor.

"25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele" haftası etkinlikleri kapsamında kadına yönelik şiddete karşı dikkat çekmek amacıyla Büyükşehir Belediyesi Muhtarlıklar Daire Başkanlığı ile Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı öncülüğünde Eymir Gölü ODTÜ Ormanında doğa yürüyüşü gerçekleştirildi.

KADIN MUHTARLARDAN ŞİDDETE KARŞI FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Ankara'daki kadın muhtarlar, Muhtarlıklar Daire Başkanı Önder Yanmaz, Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Mustafa Artunç ve Ankara Büyükşehir Belediyesi BELPA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara ile doğa yürüyüşüne katılarak "Kadına karşı şiddete hayır" dediler.

Kadına yönelik şiddetin önlenmesi için tüm kadınlarla dayanışma içinde olacaklarını belirten BELPA A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ferhan Özkara, "Bu yürüşümüzde esas amaç ülkemizdeki şiddete maruz kalan her canlının şiddete uğramamasının altının çizilmesi. Dilerim yapacağımız büyük hamleler ve eğitimlerle farkındalık yaratarak yaşanan bu acılara son verilir ve büyük adımlar atılabilir. Bunun aşılması için de elimizden gelen her şeyi yapacağız" ifadelerini kullandı.

Muhtarlıklar Daire Başkanı Önder Yanmaz da kadına yönelik şiddet konusunda toplumun tüm kesimlerinin dikkatini çekmeyi istediklerini vurgulayarak şöyle konuştu:

"Gençlik ve Spor Daire Başkanlığımız ile birlikte bu yürüyüşü organize ettik. 4 kilometrelik bir alandaki yürüyüşe 70 kadın muhtarımızın katılımı bizi mutlu etti. Kadına yönelik şiddete Büyükşehir Belediyesi olarak tamamen karşıyız. Sadece kadınlara değil bütün canlılara yapılan şiddete karşı burada farkındalık yaratmayı hedefliyoruz."

YORUM EKLE