Biletin numarası: 30081922

Ankara Büyükşehir Belediyesi, "30 Ağustos Zafer Bayramı" kutlamaları için hazırlıklarını tamamladı. Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun vereceği konserin hatıra biletine "30081922" numarası basıldı

Biletin numarası: 30081922

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi, "30 Ağustos Zafer Bayramı"nın 98. yıl dönümü nedeniyle 28-29-30 Ağustos tarihlerinde özel bir kutlama programı hazırladı.

Söyleşiden sergiye, konserden anma programına kadar üç gün sürecek olan etkinlikler, salgın kurallarına uygun şekilde gerçekleştirilecek.

Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkent’in billboardları, bulvar ve caddeleri Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle süslenecek.

SANAL TURLA MİLLİ MÜCADELE SERGİSİ

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün başkomutanlığında 1922'de Dumlupınar'da zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzun 98. yıl dönümünde ilk etkinlik, 28 Ağustos Cuma günü saat 14.30’da Zafer Çarşısı’nda açılacak "Milli Mücadelemiz ve Atatürk" temalı karma sergi ile başlayacak.

Covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kuralına göre sınırlı sayıda vatandaşın içeri alınacağı sergi aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi internet sitesinde 4 Eylül tarihine kadar sanal turla gezilebilecek.

DUATEPE'DEN CANLI YAYIN

Sosyal mesafenin korunacağı ikinci etkinlik ise 29 Ağustos Cumartesi günü saat 20.00'de Milli Mücadelenin dönüm noktası olarak kabul edilen Duatepe’de yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi sosyal medya hesapları ve ABB TV'den canlı olarak yayınlanacak olan Prof. Dr. Tufan Gündüz’ün anlatımıyla "Zafere Giden Yol: Duatepe" isimli söyleşinin gerçekleştirileceği alana 50 genç, ellerinde Türk Bayrakları'yla gelecek.

30 Ağustos Zafer Bayramı'nın muharrem ayına denk gelmesi sebebiyle katılımcılara aşure de ikram edilecek.

TULUYHAN UĞURLU’DAN 30 AĞUSTOS ZAFER KONSERİ

Başkentliler, Büyük Zaferin 98. yıl dönümü olan 30 Ağustos Pazar günü 50. Yıl Parkı'nda düzenlenecek olan "30 Ağustos Zafer Konseri"ni ise evlerinden izleyebilecek.

Ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu'nun saat 20.00'de başlayacak "Mustafa Kemal Atatürk Güneşin Askerleri" isimli konserinde zaferin ruhu, müzik ziyafetiyle bütünleşecek.

Sosyal medya hesapları üzerinden hatıra bilet uygulamasının olacağı konser, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarından, ABB TV'den ve CiddiGazete.com'dan canlı olarak izlenebilecek.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 16:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sibel  COŞKUN
Sibel COŞKUN - 7 ay Önce