Bu da Gökçek'in kazıklarından biri!

Halk Ekmek'in dağıtımından, doğal gaz satışına kadar çok sayıda hizmetin kazancını şaibeli şekilde "özel" firmalara veren Melih Gökçek'in ANKARAKART'ı EGO'yu bile çıldırttı!

Bu da Gökçek'in kazıklarından biri!

CiddiGazete- Ankara Halk Ekmek'in dağıtım işlemini oğlunun da yakın ilişkileri olduğu özel firmaya veren, doğal gaz dağıtımını Türkiye'de eşi görülmemiş sözleşmelerle Torunlar'a adeta hediye eden Melih Gökçek'in Ankarakart'ı verdiği firmanın zam hevesi vatandaşların yanısıra EGO'yu bile çıldırttı.

EGO FERYAD ETTİ

Ankarakart ücretlerine yapılan zamma tepki gösteren EGO'dan şu açıklama yapıldı:

- Toplu taşıma araçlarının elektronik ücret toplama işlemlerini yürüten E-Kent firması, EGO Genel Müdürlüğümüzün onayını almadan ANKARAKART satış bedelini 7 TL’den 8 lira 50 kuruşa yükseltmiştir.

- Firma, EGO Genel Müdürlüğü ile Mart 2013 yılında yaptığı Elektronik Ücret Toplama sözleşmesine istinaden, izin almadan tek taraflı olarak bu artışı gerçekleştirmiştir.

- E-Kent Firması bu yıl içerisinde, sözleşmenin ilgili maddesini ve yıllık ÜFE artış oranını gerekçe göstererek ANKARAKART satış bedelinin artırılmasını EGO Genel Müdürlüğü’nden talep etmiştir.

- Yapılan değerlendirmede, hem geride kalan yedi yıllık süreçte yapılan zam oranları (2014 yılında ANKARAKART satış bedeli 5 TL iken daha sonraki yıllarda önce 5 lira 50 kuruşa sonra 6 TL’ye ve 2019 yılında ise 7 TL’ye çıkartılmıştır) hem de talep edilen zam oranının dengesizliği ayrıca pandemi süreci nedeniyle vatandaşlarımızın yaşadığı ekonomik sıkıntılar da dikkate alınarak artış talepleri kabul edilmemiştir.

- EGO Genel Müdürlüğü olarak E-Kent firmasınca ANKARAKART satış bedeline yapılan zam kararına onay vermediğimizi kamuoyunun bilgisine saygıyla duyuruyoruz.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2020, 12:59
YORUM EKLE