Deniz Zeyrek: Mansur Yavaş solladı!

Deniz Zeyrek, AREA'nın yaptığı ankette "Muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı" sorusuna "Mansur Yavaş" diyenlerin sayısının Ekrem İmamoğlu'nu geçtiğini, listenin üçüncü sırasında Meral Akşener'in yer aldığını aktardı

Deniz Zeyrek: Mansur Yavaş solladı!

CiddiGazete- Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, 12 büyükşehirde yapılan bir araştırmaya göre, "muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adaylığı" konusunda, Mansur Yavaş’ın Ekrem İmamoğlu ve Meral Akşener’in önünde olduğunu belirtti.

Türk siyasetinde yerel seçimlerin ardından, bir sonraki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Erdoğan’ın karşısına çıkacak adayın kim olacağı tartışılmaya devam ediyor.

Tartışmayla ilgili farklı isimler ortaya atılsa da genel olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun isimleri ön plana çıkıyor.

Konuya dair köşesinde bir araştırma paylaşan Sözcü yazarı Deniz Zeyrek, Yavaş’ın İmamoğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşenir’in önünde olduğunu ifade etti.

Zeyrek’in, "Yavaş, İmamoğlu ve Akşener'i sollamış" ara başlığıyla köşesinde yazdığı ilgili bölüm şöyle:

"GÜÇLENDİRİLMİŞ PARLAMENTER SİSTEM TERCİH EDİLİR"

"AREA isimli araştırma şirketi 25-27 Temmuz tarihleri arasında 12 büyükşehirde 2 bin 212 kişiyle görüşerek 'Türkiye Siyasi Gündem Araştırması' başlıklı bir araştırma yayınladı. Araştırmada, benim açımdan iki önemli sonuç var:

Araştırmaya göre, bugün referandum yapılsa 'güçlendirilmiş parlamenter sistem' büyük farkla tercih edilir.

'Muhalefetin ortak cumhurbaşkanı adayı' sorusunda Mansur Yavaş diyenlerin sayısı, Ekrem İmamoğlu'nu geçmiş. Listenin üçüncü sırasında ise Meral Akşener var."

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2020, 00:07
YORUM EKLE