'Erdoğan'ı sarsan adam'

Fransız Le Figaro Gazetesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında yaptığı haberde, "Erdoğan'ı sarsan adam" başlığını kullandı

'Erdoğan'ı sarsan adam'

CiddiGazete- Fransız Le Figaro Gazetesi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş için "Erdoğan'ı sarsan adam" dedi.

Le Figaro Türkiye muhabiri tarafından hazırlanan, "Mansur Yavaş, Recep Tayyip Erdoğan'ı sarsan adam" başlıklı haberin girişinde, "Mansur Yavaş belediye başkanlığında Ankara'yı ele aldı. Bu bir insan hikâyesi olduğu kadar bir şehrin hikayesi" ifadeleri kullanıldı.

Yavaş dönemi öncesi Ankara ise şu sözlerle anlatıldı: "Betonlarla dolu, cazibesiz bir başkent."

Başkan Yavaş'ın Ankara'dan "modası geçmiş yapıları, dev dinazor heykellerini" kaldırdığı belirtilen haberde, başkente bisiklet pistleri, park süslemeleri, yenilenebilir enerji ve demokratik katılımın getirildiği anlatıldı.

Haber için Le Figaro'ya konuşan Mansur Yavaş, "Ankara'da yıllar boyuncu kişisel çıkarlar halkın çıkarlarının önüne koyuldu. Ankara'ya hakkını geri vermenin zamanı" dedi.

Yavaş, kendisinden önceki yönetimin görevden ayrılmadan önce "büyük bir temizlik" yaptığını söyledi ve "Arşivler kayboldu, envanterler, AKP'ye yakın inşaat şirketleriyle imzalanan anlaşmalar..." diye ekledi.

Yavaş, sözlerine şöyle devam etti: "Göreve başladığımda, önümde 2 milyar dolarlık borç vardı. Tamamlanmamış bir metro projesi için hiç ödeme yapılmadığını tespit ettik. Bizim 500 milyon dolar ödeme yapmamız gerekiyordu. Bugüne kadar geçmiş döneme dair yolsuzlukla ilgili 50'ye yakın soruşturma ve yasal süreç başlattık."

Kaynak: T24

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2020, 12:16
YORUM EKLE