Gökçek'in mahkeme tarihi belli oldu

Adı yolsuzluk dosyalarıyla anılan Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Melih Gökçek, 2 Mart 2021'de bu kez "iftira"dan hakim karşısına çıkacak

Gökçek'in mahkeme tarihi belli oldu

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'ndan istifa ettirilen Melih Gökçek, CHP Washington Temsilcisi Yurter Özcan'a yönelik iftira ve hakaretleri nedeniyle mahkeme önüne çıkacak.

Yurter Özcan'ın açtığı iftira ve hakaret davası kabul edildi. Davanın ilk duruşması 2 Mart 2021'de Ankara'da görülecek.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından hakkında açılan onlarca yolsuzluk davası da bulunan Melih Gökçek, CHP ABD Temsilcisi Yurter Özcan'a "FETÖ sempatizanı" deyip 140 bin TL maaş aldığını öne sürmüştü.

Gökçek, tweetlerinin devamında "Yanlışsa son üç ay bordrolarını yayınlayın, düzeltelim" ifadelerini kullanmıştı.

Bunun üzerine Özcan, Melih Gökçek'e hakaret ve iftira suçlamasıyla şikayetçi oldu. Özcan'ın açtığı iftira ve hakaret davası kabul edildi. Davanın ilk duruşması 2 Mart 2021’de Ankara Adliyesi'nde görülecek.

Gökçek’in iddia ettiği maaşı almadığını açıklayan CHP’li Özcan, maaşının devlet sırrı olmadığını ve Melih Gökçek’in bizzat kendisine ya da CHP Genel Merkezi’ne başvurup bu bilgiyi alabileceğini ifade etmişti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2020, 19:12
YORUM EKLE