Gökçek'in 'sağır odası'nda ne var?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye başkanlığı makamında bulunan ilginç bir ayrıntıyı açıkladı. Hürriyet'e konuşan Yavaş, gizli bir çıkıştan geçilerek ulaşılan "sağır oda" olduğunu söyledi

Gökçek'in 'sağır odası'nda ne var?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Belediye makamında Melih Gökçek döneminden kalan ilginç bir ayrıntıyı aktaran Yavaş'ın sözlerinden satır başları şöyle:

“Makam odasının arkasında bir oda var. Düğmeye basıyorsunuz filmlerdeki gibi açılan kapı yapılmış. İçeride bir oda var, oradan lavaboya geçiyorsunuz. Sol tarafta da ikinci bir oda var, tamamen kapalı, oradan da koridora gizli çıkış yapabiliyorsunuz. Ama iki odanın arasında bir tane odacık var. Bu odada ışık yok, elektrik düğmesi yok. Küçücük kutu gibi bir oda. Ses yalıtımlı bir oda. Bir belediye başkanının böyle odaya niye ihtiyacı olur?”

20 BİN MÜTEAHHİT VAR

“(Ankara’da tartışılan imar artışları) Gelişmiş ülkelerde imar planları bir kez yapılır ve mümkün olduğu kadar bozulmaz. Ankara’da birden bire eli çantalı şahıslar villa sitelerini gezmeye başladılar. Dediler ki; ‘Bu villalar eskidi gelin kaldırıp buralara gökdelen dikelim, bunun karşılığında size bir yerine iki daire verelim’. Siz bir talepte bulunurken oraya zaten kaç kat yapılacağı bellidir. Eğer bunu değiştirmek istiyorsanız bu değişime İmar Müdürlüğü’nün olur vermesi, planının yapılması, Belediye Meclisi’nden geçmesi lazım. Ankara’da 20 bin müteahhit var, rant alan 15-20’yi geçmiyor.”

FETÖ’NÜN İMARLARI

“Çukurambar’a baktığınız zaman yüksek katlıları yapanların tamamının bugün FETÖ’den yurtdışında olduğunu görürsünüz. FETÖ soruşturmalarında dosyalara girdi; FETÖ’nün gelir kaynağı nedir diye sorulduğu zaman Ankara’daki imar artışlarıdır. Bu kayıtlara girdi. Bugüne kadar bu konuda Melih Gökçek’in ifadesi alınmadı. Hep aynı şahıslara, aynı avantajlar sağlanmış. Biz mahkeme kararlarına uyacağız. Mustafa Tuna’nın da uymadığı mahkeme kararı yok. Uymamak zaten suç.”

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2020, 10:34
YORUM EKLE