Gökçek'in siyaset defteri kapandı

75 kişilik AKP MKYK listesine Melih Gökçek ve Suat Kılıç'ın alındığı, ancak bazı üyelerin girişimi ile iki ismin son gün çıkarıldığı öğrenildi

Gökçek'in siyaset defteri kapandı

CiddiGazete- Geçen hafta yapılan AKP kongresi öncesinde Melih Gökçek krizi yaşandığı ortaya çıktı. 75 kişilik MKYK listesine Gökçek'in alındığı ancak bazı yöneticilerin Erdoğan'la görüşerek liste dışı kalmasını sağladığı öğrenildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Melih Gökçek'in yeniden aktif siyasete dönüş umudu kalmadı. 24 Mart tarihinde yapılan kongre öncesinde Gökçek'in parti yönetimine girmesinin önü açıldı. 75 kişilik listeye Gökçek ile Spor eski Bakanı Suat Kılıç alındı. Bu iki ismin listeye girmesi üzerine bir MKYK üyesi, Erdoğan'la görüşerek Gökçek'in çıkarılmasını istedi ancak başarılı olamadı. Bu isim, daha sonra Siyasi İşler Başkanı Hayati Yazıcı ile görüştü.

HAYATİ YAZICI DEVREYE GİRDİ

Yazıcı'nın Gökçek'le olan kavgası bu girişimin başarılı olmasını sağladı. Son yıllarda Gökçek ile Yazıcı "Ankara Kuşu" sosyal medya hesabı üzerinden büyük bir tartışma yaşamıştı. İki isim arasındaki siyasi husumet, Gökçek'in önünün kesilmesine neden oldu. Yazıcı'nın devreye girmesinden sonra Gökçek liste dışında kaldı.

ÜSTÜNE ARINÇ'TAN GOL YEDİ

MKYK listesine girmesi engellenen Gökçek'e ikinci gol oğul Arınç'la geldi. Bülent Arınç'la "parsel parsel" kavgası bulunan Gökçek, Ahmet Mücahit Arınç'ın kongrede parti yönetimine girmesiyle ikinci şoku yaşadı. İstanbul Milletvekili Mücahit Arınç, Gökçek'e inat MKYK üyesi yapıldı.

Melih Gökçek, bir hafta içinde aldığı iki haberle büyük şok yaşadı ve Twitter paylaşımlarını azaltıp sessizliğe gömüldü.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 14:21
YORUM EKLE