Gökçek'ten o aileye bir kıyak daha

Melih Gökçek döneminde belediye otoparklarını düşük ücretlerle kiraladığı belirlenen Korkutata ailesine ait bir şirketin ABB ile 12 milyon TL’lik sözleşme imzaladığı daha belgelendi

Gökçek'ten o aileye bir kıyak daha

CiddiGazete

Melih Gökçek'ten Korkutata ailesine bir ayrıcalık daha...

Ankara’nın en işlek noktalarındaki otoparkların da aralarında olduğu çok sayıda tesisi Korkutata Ailesi’nin şirketlerine düşük fiyatlarla kiraladığı ortaya çıkan Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek’in, aileye sağladığı bir ayrıcalık daha belgelendi.

Birgün'den Mustafa Mert Bildircin'in haberine göre; Gökçek döneminde Fuat Korkutata ile Muhammed Korkutata’nın yöneticiliğini yaptığı Binko İnşaat Şirketi’ne, 12 milyon TL’lik park yapım işinin pazarlık yöntemiyle verildiği öğrenildi.

Refah Partisi eski milletvekili Hüsamettin Korkutata’nın oğlu Fuat Korkutata ile Muhammet Korkutata’nın sahibi olduğu Binko İnşaat Şirketi’ne, “Doğu illerinde park yapım işi” için açılan ihale, pazarlık yöntemiyle verildi.

YÖNTEM YİNE PAZARLIK

ABB Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, dört Doğu iline park yapım işi için ihale açtı. Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan karar doğrultusunda Kasım 2016’da açılan ihaleye üç istekli katıldı. İhale kapsamında, Van, Muş, Iğdır ve Ağrı’da parklar yapılacağı bildirildi. İhale 11 Kasım 2016’da gerçekleştirildi.

İhaleye teklif veren üç firmadan biri, "Teklif uygun bulunmadığı" için saf dışı bırakıldı. Pazarlık yöntemi ile gerçekleştirilen ihaleye ilişkin masadaki iki teklifi değerlendiren belediye yönetimi, işi Binko İnşaat Şirketi’ne teslim etti.

EZAN AMFİSİ VE CAMİ HALISI

ABB’nin Doğu illerinde yapacağı parklarda kullanılacak malzemelerin temini için ise bir başka şirket ile 11 milyon TL’lik ayrı bir sözleşme imzalandı. Sözleşme kapsamında, aralarında park oyun grupları, ezan amfisi, cami halısı ve ham tuzun da yer aldığı onlarca malzeme temin edildi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 20:06
YORUM EKLE