Haksız ithama Yavaş'tan haklı tepki

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Ağustos ayı Meclis toplantısında gergin anlar yaşandı. İthamlara sinirlenen Başkan Mansur Yavaş, AKP'li Meclis üyesine "Ağzını topla" diye çıkıştı

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Meclis toplantısını AKP'li üyeler yine sabote etmeye çalıştı. Başkan Mansur Yavaş, Mamak Belediye Başkanı ve AKP Grup Başkanvekili Murat Köse'yle konuşurken, AKP'li Meclis Üyesi Erhan Sarıgöl, ithamlarına oturduğu yerden devam etti.

Murat Köse'yle konuşmasını sürdüren Mansur Yavaş, Sarıgöl'e, "Ağzını topla, düzgün konuşmuyorsun ve tahrik ediyorsun. Aynı şekilde davrandı o zaman da" diye çıkıştı ve Erhan Sarıgöl'ü savunmaya çalışan Köse'ye şunları söyledi:

- Görüntüleri hep beraber izleyebiliriz. Bir komisyon kurun, dışarı çıkıp sizleri içeri sokmak için ben gerekeni yapacağım diye bağıra bağıra sesim kısıldı. Bunu burada herkes gördü.

- Ben geldim buraya oturdum, bu sefer meclis üyelerinin bir kısmı ağır davranışlara başladı.

- Bunun üzerine sizin meclis üyeniz gelip el kol işaretleriyle 'Niye yapmıyorsunuz' falan tavrında konuştu. Yanında şahit de var görüntü de var.

- Onun üzerine ben oturdum, sizlerin oturmasını bekliyorum. Bir şey olursa ben müsaade eder miyim Allah aşkına böyle bir şeye?

- Fakat siz geldiniz dediniz ki, 'Benim belediye meclis üyem bir şey mi söyledi?' Ben de söylediğim zaman 'Ben özür diliyorum onun adına' dediniz. Bunu unuttunuz mu?

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 22:01
YORUM EKLE