Hastalığı değil, iyiliği bulaştırdı!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın çağrısı kısa sürede karşılık buldu. Başkentliler, komşularının borçlarını kapatmak için bakkal dükkanlarına koştu

Hastalığı değil, iyiliği bulaştırdı!

CiddiGazete- İhtiyaç sahibi vatandaşlar için toplanan para, İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla Vakıfbank tarafından bloke edilmesine rağmen, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal sorumluluk projelerinden vazgeçmedi. Başkent’te hiçbir vatandaşı mağdur etmeyeceklerini söyleyen Mansur Yavaş, sosyal medya hesabı üzerinden hayırsever vatandaşlara şu çağrıda bulundu:

- Hepimiz biliyoruz ki dayanışma gerektiren zor günlerden geçiyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek isteyip de edemeyen hayırsever vatandaşlarımız olduğunu çok iyi biliyorum.

‘DERDİNE YETİŞİLMEMİŞ HİÇ KİMSE BIRAKMAYALIM’

- Şimdi o hayırsever vatandaşlarımıza hiç kimseyi incitmeyecek ve engel çıkarılamayacak güzel bir teklifim var. Kendiniz veya birkaç kişi bir araya gelin.

- Hemen mahallenizdeki ya da komşu mahallenizdeki bakkala, kasaba, manava gidin. Veresiye defterindeki bir ihtiyaç sahibinin borcunu ödeyin, hesabını kapatın.

- Biz komşuyuz, biz hemşeriyiz, biz milletiz. Gereğini yapalım. Hep birlikte, el ele, derdine yetişilmemiş hiç kimse bırakmayalım.

- Üstelik önümüz Ramazan. Ankaralılar olarak, bu zor günlerde lütfen böyle bir güzelliğe imza atalım, Türkiye'ye örnek olalım.

BAŞKAN YAVAŞ'IN ÇAĞRISINA ANINDA CEVAP GELDİ

Mansur Yavaş'ın çağrısı, kısa sürede karşılık buldu. Başkentliler, mahallelerindeki bakkallara giderek, komşularının borçlarını kapatmaya başladı. İsimlerini saklı tutan Ankaralılar, iyilik için adeta yarıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 23:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ertuğrul Özdoğan
Ertuğrul Özdoğan - 1 yıl Önce

Sn Yavaş , sayenizde çevremize muhtaçlara komşulara yardım etmeyi hatırladık.
Allah senin gibi vatandaşlarını düşünenleri eksik etmesin çoğaltsın.
Hainlik yapanları da her iki dünyada rezil etsin !

Gülay şuay
Gülay şuay - 1 yıl Önce

Başkanım sizden Allah razı olsun ben 3 cocuk annesiyim çerkezköy kapaklıda oturuyorum kendim astım koa hastasıyım eşimde tansiyon şeker hastası ve belediyeye başvuru yapıyorum bakanyok hicbirşekilde ilgilenenyok bakkal borcu kesti çok madurdurumdayız yardımcı olun rıca ediyorum

Serdar sağ
Serdar sağ - 1 yıl Önce

Sayın soylu bu hareketi de bir denesene durdurmayı,bankayı hallettin bunu durdurabilecekmisib

Hatice Öztürk
Hatice Öztürk - 1 yıl Önce

Merhaba benim annem 80 yaşında. Engelli kardeşimle yaşıyor. Çamaşır makinesi bozulmuştu, taksitle almış 1600 liraya 6 taksit. Evi kira elektrik su telefon faturası ödemede zorluk çekiyor yardımcı olursanız sevinirim

Eşraf Koç
Eşraf Koç - 1 yıl Önce

Bu ne güzel uygulama , aracısız , tereddütsüz, garibe çare , esnafa ( bence veresiye verecek kadar güzel) can suyu, sen harikasın Başkan

Necati Kavlak
Necati Kavlak - 1 yıl Önce

Yavaş Harikalar yaratıyor yavaş yavaş. Devlet adamı nasıl olunur, yardım sessiz sedasız nasıl yapılır eğitimi veriyor, anlayabilirlerse tabi. Yürekten Kutluyorum.