İçişleri'nden 'süper' performans!

Bülent Arınç'ın, Melih Gökçek için "Parsel parsel sattı" ihbarının üzerinden dört yıl geçmesine rağmen soruşturma başlatmayan İçişleri Bakanlığı, konu Mansur Yavaş olunca jet hızıyla harekete geçti

İçişleri'nden 'süper' performans!

CiddiGazete

İmar kanununa aykırı gökdelen inşaa eden müteahhit Sinan Aygün, mahkeme kararını uygulayacağını açıklayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkındaki "rüşvet" iftirasına ilişkin müfettişlere bilgi verdi.

Edinilen bilgiye göre, Aygün'ün, Mansur Yavaş ve CHP'li bazı Büyükşehir Belediye Meclisi üyeleriyle ilgili iddialarını araştırmak üzere görevlendirilen İçişleri Bakanlığı müfettişleri çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Sinan Aygün'ün bilgisine başvuran Bakanlık müfettişleri, CHP'li Meclis üyeleri ile yapılan görüşmeye ilişkin ayrıntılı bilgi aldı ve belgeleri talep etti.

Bakanlık müfettişlerinin, Aygün'ün iddialarında adı geçen CHP'li Belediye Meclis üyeleri ile Büyükşehir Belediyesi bürokratlarının da bilgisine başvuracağı öğrenildi.

"Rüşvet istediler" diye savcılığa şikayet dilekçesi veren Sinan Aygün, ertesi gün düzenlediği basın toplantısında, "Rüşvet istemediler, okul yaptırmamı istediler" demişti.

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 14:27
YORUM EKLE