İstinaftan Sinan Aygün'e ikinci şok

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin mühürlediği TOGO Kuleleri hakkında mahkemeden Sinan Aygün’ü üzen karar çıktı. Aygün’ün mühürleme işleminin iptali ve yürütmeyi durdurma kararı alınması talebini üst mahkemede de reddetti

İstinaftan Sinan Aygün'e ikinci şok

CiddiGazete- Ankara'daki TOGO Kuleleri'yle ilgili Sinan Aygün, mühürleme işleminin ardından yerel mahkemeye giderek işlemin iptali ve yürütmeyi durdurma kararı alınması talebinde bulundu, bu talebi reddedildi. Red kararına karşın Aygün, konuyu istinaf mahkemesine taşıdı.

Ankara Bölge İdare Mahkemesi 6. İdari Dava Dairesi’nde görülen davada, yürütmenin durdurulması istemi hakkında yerel mahkeme tarafından verilen red kararında yasaya aykırılık bulunmadığı belirtildi ve itiraz isteminin reddine karar verildi.

MÜHÜRLEME İŞLEMİNİN HAKLILIĞI ORTAYA KONULDU

İstinaf Mahkemesi tarafından verilen bu karar, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin TOGO Kuleleri’nde uyguladığı mühürleme işleminin hukuken haklılığını bir kez daha ortaya koydu. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, mühürleme işleminin sürdüğünü belirttiler.

Sinan Aygün’ün sahibi olduğu TOGO Kuleleri’nin inşaatı, 2019 yılı sonunda mahkeme tarafından ruhsatının iptal edilmesinin ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından mühürlenmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 02:29
YORUM EKLE