Kadın kuryeye trafikte beyzbol sopalı saldırı

Ankara'da otomobil sürücüsü, trafikte yol verme nedeniyle tartıştığı motosikletli kurye Esra Nur Olgun'u (20), beyzbol sopasıyla üzerine yürüyüp, darp etmeye kalktı

Kadın kuryeye trafikte beyzbol sopalı saldırı

CiddiGazete- Ankara'da üniversitede acil ve ilk yardım bölümü öğrencisi olan, aynı zamanda bir firmada motosikletli kurye olarak çalışan 20 yaşındaki Esra Nur Olgun, trafikte bir otomobil sürücüsüyle yol verme nedeniyle tartıştı. İsmi öğrenilemeyen sürücü, aracından inip önce Olgun'un kaskına yumruk attı, sonra aracından aldığı beyzbol sopasıyla üzerine yürüdü. Araya giren diğer sürücülerin durdurmaya çalıştığı sürücü, bir süre sonra aracına binerek olay yerinden uzaklaştı. Esra Nur Olgun da beyzbol sopalı saldırı girişimini cep telefonu kamerasıyla görüntüledi.

‘KASKI ÇIKARMIŞ OLSAYDIM...’

Habertürk’ün aktardığına göre, Esra Nur Olgun yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Arabayı önüme kırdı, kornaya bastım. Haksız olduğu halde özür dilemesi gerekirken sinirlenerek, 'Ne var, yol benim yolum, sen kenardan git' dedi. Durup sözlü münakaşanın ardından kadın olduğumu fark etmesine rağmen muharebe alanı oluşuyor. En sonunda sinirlenip aracından beyzbol sopası çıkardı. Kaskımı kafamdan çıkarmamıştım, bir yumruk salladı ve kaskın kenarına geldi. Kaskı çıkarmış olsaydım yumruk kafama gelecekti. Çevredeki vatandaşlar tuttu sonra aracına binerek olay yerinden ayrıldı.”

‘O KİŞİNİN TRAFİĞE ÇIKMASI DOĞRU DEĞİL’

Olaydan çok etkilendiğini ve sürücüden şikayetçi olacağını söyleyen Olgun, "Erkeklerle eşitiz, aynı işi yapıyoruz ama bünye olarak daha hassasız. Böyle bir kavgayı kaldıramayabiliriz, böyle bir şeyi biz erkekler gibi hazmedemeyebiliriz.

Motorlulara genel olarak dikkat etmeleri gerekiyor çünkü biz o kadar kolay durabilen araçlar değiliz, dursak bile motorda kaporta biziz. Onlar sadece arabasında birkaç çizik ile kurtulabilir ama biz kırık kemiklerle birkaç ay yataktan çıkamayabiliriz. O kişinin, o şekilde trafiğe çıkması doğru değil" dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2021, 14:12
YORUM EKLE