Mansur Yavaş'a sistematik saldırı!

Nagehan Alçı'nın provokatif paylaşımından sonra, Devlet Bahçeli'nin talebiyle cezaevinden çıkartılan PKK iltisaklı HDP'li Ahmet Türk'e "Kürtler Mansur Yavaş'a oy verir mi" diye soruldu!

Mansur Yavaş'a sistematik saldırı!

CiddiGazete- Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili yapılan anketlerde adı ilk sırada çıkmasına rağmen, "Görevimin başındayım" diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a "toplum mühendisliği" sinsiliğinde kapsamlı bir saldırı başlatıldı.

AKP, FETÖ, HDP-PKK güzellemeleriyle tanınan ve en son Ekrem İmamoğlu'nun otobüsünde poz veren Nagehan Alçı'nın dün yaptığı provokatif sosyal medya paylaşımından sonra bir atak da Independent Türkçe'nin "Kürtçü" yazarları Faik Bulut'tan geldi.

Faik Bulut, Devlet Bahçeli'nin meclisteki konuşmasında cezaevinden çıkartılmasını talep ettiği HDP'li Ahmet Türk'le röportaj yaptı.

PROVOKASYON İÇİN ÇANAK SORU!

Bulut, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın toplumdaki karşılığını "daraltmak" için cumhurbaşkanı adayı olması durumunda Kürtlerin desteğini alıp alamayacağını sordu.

Ahmet Türk bu soruya, "Mansur Yavaş'ın aday olması halinde Kürtlerin ona oy vereceklerini sanmıyorum" diye cevap verdi.

DİKKAT ÇEKEN İMAMOĞLU YORUMU

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında da konuşan Türk, "İyidir, hoştur, lakin başkan seçildikten sonra gittiği Diyarbakır'da bölge halkına seslendiği konuşmalarıyla son Rize konuşması arasında dağlar kadar fark var. Bu tür çift dil kullanmanın hangisi doğru?" diye sordu.

"BU GİDİŞLE HDP'Yİ KAPATIRLAR"

HDP'nin kapatılması konusuna da değinen Türk, "Bu gidişle HPD'yi kapatacaklar gibi bir gözlemim var. Yargıçların terkibi ve tutumları bunu gösteriyor. Esasen AKP iktidarının son yıllarında hukuk çürüdü. Çünkü toplum ve insan çürütüldü. Bakınız Millet Meclisi'ne! Öyle bir husumet, kin ve düşmanlık ortamı yaratıldı ki, milletvekilleri, birbirlerini imha edilmesi gereken düşmanlar olarak görüyorlar. Bırakın rakip ve muhalif partilerden politikacıları, AKP içinde bile artık kliklere ayrılmış, birbiriyle kavgalı menfaatçi ve rantiyeci kesimler var. Her biri, diğerlerini tasfiye etmekle uğraşıyor" dedi.

"KÜRTLER OLMADAN MİLLET İTTİFAKI KAZANAMAZ" İDDİASI

Oy aritmetiğiyle ilgili değerlendirmeler de yapan Ahmet Türk, "Kürtler olmadan, Millet İttifakı'nın seçimleri kazanamayacağı açıktır. Bu dinamik salt sandığa gitmek için değil, mevcut iktidar sonrasında hayatın her alanına aktif katkıda bulunmak için de gereklidir" iddiasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2022, 02:11
YORUM EKLE