Mansur Yavaş Kızılay'a cami yapacak

Projesi Diyanet Vakfı tarafından yapılan Kızılay’daki cami için ilk adım atıldı. Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında Kumrular Sokak ile Necatibey Caddesi’nin kesişiminde bulunan alana cami yapılması için protokol imzalandı

Mansur Yavaş Kızılay'a cami yapacak

CiddiGazete- Projesi Diyanet Vakfı tarafından yapılan cami projesini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hayata geçiriyor. Yaklaşık 4000 metrekarelik alana yapılacak olan bin 500 kişi kapasiteli cami için Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Diyanet Vakfı arasında protokol imzalandı. Cami, Kumrular Caddesi ile Necatibey Caddesi kesişimine yapılacak.

DOLMUŞ DEPOLAMA ALANI DA YAPILACAK

Yapılan protokole göre caminin bulunduğu alana çok amaçlı salon, abdesthane, kafeterya ve satış alanları da yapılacak. Alanın zemin altı üç katı ise dolmuş depolama alanı ve otoparkı olarak Büyükşehir Belediyesi’ne tahsis edilecek. Bölgeyi otopark ve depolama alanı olarak kullanacak olan dolmuş esnafı, Güvenpark’tan yolcu alabilecek. Bu sayede Güvenpark'taki yeşil alan bölgesi yaklaşık 2000 metrekare artacak, parka 241 yeni ağaç dikilecek.

18 AYDA TAMAMLANACAK

Kızılay’a yapılacak cami için proje çalışmaları ile ilgili hazırlıkların sürdüğü süreç 18 ay içinde tamamlanacak. Caminin, 2021 yılı sonuna kadar bitirilerek ibadete açılması planlanıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2020, 08:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankaralı Yusuf
Ankaralı Yusuf - 11 ay Önce

Kızılay'Daki dolmuşların trafiği felç etmelerinden kurtulacağımıza seviniyorum. Her ne kadar Kocatepe Camii yakın olsa da, bu çevrede büyük bir cemaat kitlesi var ve CUma ile bayram namazlarında caddelere taşıyor cemaat. Allah razı olsun Mansur Yavaş başkandan. Ayrıca Kızılay'ı da Dikmen, Ayrancı, Öveçler, Oran, İlker gibi yerlere çalışan dolmuşlardan temizlemiş olacaktır.