Mansur Yavaş sözünde durdu

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nde 12 bin 500 üyesi olan Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, Mansur Yavaş'ın bugüne kadar haksız işten çıkartma yapmadığını, haksız çıkartıldığı düşünülen 10 işçiyi de geri aldığını söyledi

Mansur Yavaş sözünde durdu

CiddiGazete

Yerel seçimler öncesinde “İşini hakkıyla yapan, emeğinin peşinde koşan kimsenin ekmeğiyle oynamayacağım” ifadelerini kullanan ve seçimin ardından Belediye Meclisi’nde parti gruplarına, “Haksız bir şekilde işten çıkarıldığını düşündüğünüz kişiler varsa bana iletin” diyen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sözünü tutmaya devam ediyor.

10 İŞÇİYİ GERİ ALDI

EGO Genel Müdürlüğü atölyesinde çalışan 10 işçinin işten çıkarılması konusu Öz Taşıma İş Sendikası yetkililerince kendisine iletilen Başkan Yavaş, işçilerin geri alınması talimatı verdi.

HAKSIZ İŞÇİ ÇIKARTMA OLMAMIŞTIR

Konu ile ilgili olarak basın toplantısı düzenleyen Öz Taşıma İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Toruntay, “10 arkadaşımız tekrar işlerine döndüler. Bir kez daha Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımıza sizin huzurunuzda teşekkür ediyoruz. Bizim Öz Taşıma İş Sendikası olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden Belko, Belka ve Bugsaş’ta 12 bin 500 üyemiz var. Bu üç şirketimizde haksız bir şekilde asla işçi çıkartma olmamıştır” dedi.

Mansur Yavaş, bugüne kadarki uygulamasında, halk arasında "bankamatik" tabir edilen, işe gelmeden maaş alanların sözleşmelerini feshetmişti.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2020, 16:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan pehlivan
Erkan pehlivan - 2 yıl Önce

Ben anket aAŞ calisıyordum bankamatik memuru değilim şöfördim 3500 maaş alıyordum fakat 29 Ağustos'ta yönetim kurulu kararı nca işime son verildi peki neden çıkartıldım kimse bir şey söylemedi yönetim kurulu kararı dediler ben siyasi olduğunu düşünüyorum