Mansur Yavaş'tan bir bomba daha

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentli çiftçinin satamadığı bakliyat, soğan ve patatesi satın alıp, belediyenin sosyal yardım yaptığı 30 bin aileye ücretsiz dağıtacak. Hem Ankaralı üretici kazanacak, hem vatandaşın karnı yerli ürünle doyacak

Mansur Yavaş'tan bir bomba daha

CiddiGazete

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden bugün ikinci müjdeli haber geldi. Başkentli üreticilerden toplanan sütün, Halk Ekmek markasıyla raflardaki yerini almasından sonra, çiftçinin yüzü ikinci haberle de güldü.

Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, hem çiftçiye destek verecek hem de maddi durumu iyi olmayan ailelerin mutfak ekonomisine katkı sağlayacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla hazırlanan ve Başkent'te ilk kez uygulanacak proje kapsamında; Ankaralı çiftçilerin elinde kalan soğan, nohut, mercimek ve pirinç başta olmak üzere farklı çeşitteki bakliyat ürünlerinin tamamı satın alınacak.

ÇİFT YÖNLÜ DESTEK

Büyükşehir Belediyesi tarafından çevre ilçelerde üretim yapan çiftçilerin elinde kalan soğan başta olmak üzere diğer bakliyat ürünleri; Ziraat Odaları, Tarım Birlikleri ve Kooperatifler üzerinden usulüne uygun olarak satın alınacak.

Ankara’da kırsal kalkınma projelerini birer birer hayata geçiren Büyükşehir Belediyesi, tohum desteğinden sonra şimdi de üreticilerin elinde kalan ürünleri satın alarak, ekonomilerine destek sağlayacak.

Kırsal Hizmetler ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü projenin uygulanması için çiftçilerin üye olduğu Ziraat Odaları, Tarım Birlikleri ve Kooperatiflerle görüşmeler başladı.

İlk etapta satın alınması planlanan soğan, 20’şer kiloluk çuvallar halinde Büyükşehir Belediyesi’nden sosyal yardım alan 30 bin aileye ücretsiz dağıtılacak.

BÜYÜKŞEHİR’DEN ÇİFTÇİLERE ÇAĞRI

Başkent ekonomisinin güçlendirilmesi için çiftçilerin satamadığı elinde kalan ürünleri satın alarak, çiftçinin yüzünü güldürecek olan Büyükşehir Belediyesi, bazı ürünler için doğrudan alım da yapabilecek.

Toptancılardan almak yerine çiftçilerin ürettiği ürünleri aracısız alacak olan Büyükşehir Belediyesi, üreticilere ve muhtarlara çağrıda bulunarak, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere, çiftçilerin ellerinde kalan ürünlerin listesini bildirmelerini istedi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yapacağı alımla hem ürünlerin heba olması önlenecek, hem de yardım talep eden vatandaşın karnı, Başkent'te üretilen yerli ürünle doyacak.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2019, 18:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankaralı
Ankaralı - 1 yıl Önce

Helal olsun başkanım. Size de bu yakışır. Gerçek Ankara sevdalısı. İşte kendi çocuğun yönetici olursa, gözün arkada kalmaz. Elin haramzadeleri eline su dahi dökmez. Allah yardım etsin, başarılar diliyorum.