Mansur Yavaş'tan farkındalık çağrısı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, farkındalık oluşturmak için hazırlanan binlerce tişört dağıtıldığını duyurdu. Ünlü bilim insanı Prof. Dr. Sezgin Çelik de ABB'nin projesine destek vererek "farkındalık" tişörtlerinden giydi

Mansur Yavaş'tan farkındalık çağrısı

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından coronavirüs salgınına karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tişörtler tasarlandı. Üzerinde "Koronavirüse Karşı Dikkat! Maske-Mesafe-Temizlik" yazan binlerce tişört Başkentlilere dağıtıldı.

Başkentlilerin yoğun olarak kullandığı AŞTİ, Dikimevi ANKARAY İstasyonu, Batıkent Metro İstasyonu ile Hacı Bayram-ı Veli Camii önü ve Güvenpark’ta dağıtılan tişört ve maskelere Başkentliler yoğun ilgi gösterdi.

Kolon kanseri üzerine yaptığı çalışmalarla tanınan Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü'nden ünlü bilim insanı Prof. Dr. Sezgin Çelik de Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin tişörtlerinden giyerek, farkındalık projesine destek verdi. (Fotoğraflar: ciddigazete.com)

Tişört dağıtımının bir hafta boyunca devam edeceği belirtilirken, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Covid-19'a karşı farkındalık oluşturmak için hazırladığımız binlerce tişört ile maskeyi şehrimizin 5 farklı noktasında hemşehrilerimize dağıttık. Gelin tişörtlerimizi gönüllü olarak üstünüzde taşıyın, hep birlikte salgınla mücadelemizi güçlendirelim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 21:26
YORUM EKLE