Mansur Yavaş’tan yeni öneri

Coronavirüs önlemleri ve sosyal belediyecilik anlayışıyla Türkiye'ye örnek olan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, yeni bir sosyal sorumluluk kampanyası başlattı

Mansur Yavaş’tan yeni öneri

CiddiGazete- İhtiyaç sahibi vatandaşlar için toplanan paraya İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla el konulmasına rağmen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yeni bir proje için düğmeye bastı.

Başkent’te hiçbir vatandaşı mağdur etmeyeceklerini söyleyen Mansur Yavaş, sosyal medya hesapları üzerinden hayırsever vatandaşlara şu çağrıda bulundu:

- Hepimiz biliyoruz ki dayanışma gerektiren zor günlerden geçiyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım etmek isteyip de edemeyen hayırsever vatandaşlarımız olduğunu çok iyi biliyorum.

‘DERDİNE YETİŞİLMEMİŞ HİÇ KİMSE BIRAKMAYALIM’

- Şimdi o hayırsever vatandaşlarımıza hiç kimseyi incitmeyecek ve engel çıkarılamayacak güzel bir teklifim var. Kendiniz veya birkaç kişi bir araya gelin.

- Hemen mahallenizdeki ya da komşu mahallenizdeki bakkala, kasaba, manava gidin. Veresiye defterindeki bir ihtiyaç sahibinin borcunu ödeyin, hesabını kapatın.

- Biz komşuyuz, biz hemşeriyiz, biz milletiz. Gereğini yapalım. Hep birlikte, el ele, derdine yetişilmemiş hiç kimse bırakmayalım.

- Üstelik önümüz Ramazan. Ankaralılar olarak, bu zor günlerde lütfen böyle bir güzelliğe imza atalım, Türkiye'ye örnek olalım.

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2020, 00:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fahrettin Önder
Fahrettin Önder - 1 yıl Önce

Büyüksün Başkan!