Melih Gökçek 'adamını' karıştırdı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin eski başkanı Melih Gökçek, 31 Mart'ta rakip olamadığı Mansur Yavaş'ı eleştirmek için yeni tweet attı ancak kumpas kısa sürede komediye döndü!

Melih Gökçek 'adamını' karıştırdı

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla istifa etmek zorunda kalan, 31 Mart seçimlerinde de aday gösterilmeyen Melih Gökçek, yeni bir komediye imza attı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş aleyhine attığı tweetlerle adını duyurmaya çalışan Melih Gökçek, son paylaşımında yine sosyal medya kullanıcılarını güldürdü.

Gökçek, bugün yaptığı paylaşımda Mansur Yavaş'ı istifaya davet etti.

Melih Gökçek, tweetinde şu ifadelerini kullandı:

"MANSUR YAVAŞ BU HACIBAYRAM-I VELİ HAZRETLERİNİN ÖNÜNDE YAPTIĞINIZ RESMEN MÜSLÜMANLARA YAPILAN SAYGISIZLIKTIR.

ÇEKİMİ DE 19 MAYISTA YAYINLAYACAKLARMIŞ.

YUH HEPİNİZE.

25 YILDA TEMİZLEDİĞİMİZ HACI BAYRAM’I ÜÇ GÜNDE NE HALE GETİRDİNİZ.

MANSUR YAVAŞ İSTİFA.

#mansuryavasistifa"

GÖKÇEK: YILIN SKANDALI!

Müstafi Melih Gökçek, bir diğer tweetinde de cami avlusunda drift atan şahsa "şerefsiz" diyerek "Mansur Yavaş'ın adamı" olmakla suçladı.

Gökçek'in o tweeti de şöyle:

YILIN SKANDALI...

MANSUR YAVAŞ’IN YAKIN ADAMLARINDAN ALPER KAYA, KENT KONSEYİNİN VE BASIN MÜŞAVİRİ VOLKAN GÜLTEKİN’İN TALİMATI İLE HACI BAYRAM-I VELİ HAZRETLERİNİN TÜRBESİ ÖNÜNDE ŞEREFSİZCE MOTOSİKLETLE DRİFT YAPTI.

MANSUR YAVAŞ BAŞKA YER BULAMADIN MI?

TAM CHP’Lİ OLDUN..."

ADAMLARINI KARIŞTIRDI!

Mansur Yavaş'ın paylaşımına cevap, Türk milliyetçilerinin yakından tanıdığı bir isimden geldi. Ercüment Devlet Yahnici, Melih Gökçek'in paylaşımının altına, "İyi de sayın başkanım bu Alper Kaya dediğiniz şahıs Beyaz Tv’de program yapıyormuş, Yavaş’ın yakın adamı demişsiniz ama sizin adamınız olmasın sakın..." diye yazdı.

BEYAZ TV'NİN 'ADAMI' ÇIKTI!

Melih Gökçek'in "Mansur Yavaş"ın adamı olarak suçladığı Alper Kaya'nın Beyaz TV'de program yaptığı ve "Melih Gökçek'in adamı" olduğu ortaya çıktı. Gökçek, iftira paylaşımıyla sosyal medyada büyük tepki aldı.

BASIN MÜŞAVİRİNDEN GÖKÇEK'E SERT CEVAP

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Basın Müşaviri Volkan Memduh Gültekin de Melih Gökçek'e cevap verdi. Gültekin, "Defalarca söyledik ama vazgeçmiyorsun. Bu çırpınışların ne seni FETÖ parselciliğinden ne de geçmişte yaptıklarını temizlemekten kurtaramaz" dedi.

İşte o açıklama:

"Bugün trolbaşı ve bazı trollerinin Hacı Bayram-ı Veli’nin manevi huzuru önünde yapılan bir çekim üzerinden Ankara Kent Konseyi’ni, şahsımı ve bizlerin üzerinden Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’ı hedef aldığı paylaşımlar yapılmıştır.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Kent Konseyi’nin yaptığı film için kentin sembol noktalarında çekimler yapılmıştır. Ankara sporcularının yer aldığı çekimlerde motosiklet sporcularının Hacı Bayram Veli Türbesi’nin önünden Türk Bayrağımız ile geçmesi planlanmıştır.

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairemiz tarafından paylaşılan görüntülerdeki çekimin yapılması için yazılı/sözlü hiçbir talimat verilmemiştir. Kent Konseyi’nden edindiğimiz bilgiye göre çekim planında böyle bir akış da yer almamıştır. Akışta bulunan görüntü şu şekildedir:

Söz konusu diğer görüntüler, bilgimiz ve akış dışında çekilmiş olup Ankara Kent Konseyi de bu konuyla ilgili açıklama yayınlamıştır.

Şahsen ben de, Siirt/Tillo’lu bir seyit torunu olarak bu görüntüleri tasvip etmiyorum. Kent Konseyi’nin açıklamasına göre de, bilgileri dışında yer alan bu görüntüler klipte yer almamış, bu çekimle ilgili sorumluluğu olanlar gerektiği şekilde uyarılmıştır.

Şimdi gelelim, Belediyemiz ile hiçbir ilgisi ve talimat olmayan bu çekimler hakkında ŞEREFSİZCE yayınlar yapan ve Başkanımız ve Belediyemiz ile bu görüntüleri ilişkilendirip kendine hayasızca siyasi çıkar sağlamak isteyen trolbaşına...

"GEÇMİŞTE YAPTIKLARINI TEMİZLEMEKTEN KURTARAMAZ"

Defalarca söyledik ama vazgeçmiyorsun. Bu çırpınışların ne seni FETÖ parselciliğinden ne de geçmişte yaptıklarını temizlemekten kurtaramaz.

23,5 yıl yönettiğin kentte gazinoların, pavyonların çevrelemesine göz yumduğun bu manevi huzurda bıçak kemiğe dayanınca yenileme çalışması yaptın. Yenileme çalışmasında Hacı Bayram’a çarşı kurdun.

Eşinin adının baş harflerini bu türbenin kapısındaki topuzlarına demir şebeke yaptırdığı gerekçesiyle işlettin. Manevi değerleri ayaklar altına alan tek kişi varsa o da sensin.

Şimdi kalkıp dinimiz üzerinden iftira ve çamur siyaseti yapıyorsun. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tüm resmi birimleri ve Başkanımız, bu kentteki manevi değerlerimizin de geçmişe yönelik tahribatlarını giderecek ve hak ettiği değerlere kavuşturacak tek merciidir.

Büyükşehir Belediyemiz, şahsım ve Başkanımız ile hiçbir ilgisi bulunmayan bu görüntüler hakkında yaptığınız bu rezil iftiraların hesabını da er ya da geç Yüce Türk adaleti önünde vereceksiniz."

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2020, 21:30
YORUM EKLE