Melih Gökçek'e Moldovalı terapist!

Ankara Büyükşehir'in eski başkanı Melih Gökçek'in, Moldova'dan getirdiği "manuel terapist"i, altı yıl başkanlık konutunda istihdam ettiği ve maaşını da belediyeye bağlı Anket A.Ş. üzerinden ödediği ortaya çıktı

Melih Gökçek'e Moldovalı terapist!

CiddiGazete©

Melih Gökçek döneminde, Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Anket A.Ş. üzerinden işe alınan Moldova uyruklu "manuel terapistin", altı yıl başkanlık konutunda çalıştırıldığı ortaya çıktı. Gökçek görevinden ayrılmadan hemen önce başkanlık konutundan Anket A.Ş.’ye gönderilen çalışana, net 3 bin 800 TL maaş ödendiği de belirlendi.

GÖREVİ "MANUEL TERAPİ!"

Ankara Büyükşehir Belediyesi eski başkanı Melih Gökçek dönemindeki tuhaflıkların bir yenisi daha ortaya çıktı. Melih Gökçek döneminde ABB iştiraki Anket A.Ş. üzerinden işe alınan Moldova uyruklu Ana A.’nın, aktif olarak şirket bünyesinde çalışmadığı, başkanlık konutunda görevlendirildiği belgelendi. Ana A.’nın görevlendirildiği başkanlık konutunda, “manuel terapist olarak” çalıştığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 23 Ekim 2017 tarihinde yaptığı görüşmenin ardından 23 yıldır yürüttüğü Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden istifa eden Melih Gökçek'in, Başkent'i yönetmenin stresine nasıl dayandığı da böylece ortaya çıktı. Gökçek’in, dini-milli bayramlar ile özel gün kutlamaları ve çeşitli organizasyonları gerçekleştirmekle görevli Anket A.Ş. bünyesinde SGK'lı olarak işe girişi yapılan çalışanı, kendi konutunda görevlendirdiği ortaya çıktı.

BAŞKANLIK KONUTUNA ÖZEL TERAPİST!

Moldova uyruklu Ana A. isimli personel, 13 Ağustos 2012’de tarihinde Anket A.Ş.’de işe girdi. ABB müfettişlerinin incelemeleri sonucunda, kadın personelin aktif olarak şirket bünyesinde çalışmadığı belirlendi. Moldova uyruklu “manuel terapist"in başkanlık konutunda görev yaptığı belirtildi.

MUSTAFA TUNA GELMEDEN KONUTTAN AYRILDI

Masör Ana A.’nın, Gökçek’in yerine Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na getirilen Mustafa Tuna göreve başlamadan bir ay önce başkanlık konutundan ayrıldığı bildirildi. Ana A., Tuna’nın göreve geldiği 6 Kasım 2017 tarihinden bir ay önce, Eylül 2017’de, görevlendirildiği başkanlık konutundan ayrılarak Anket A.Ş.’de fiili olarak göreve başladı.

GİDERKEN 35 BİN LİRA TAZMİNAT ALDI

13 Eylül 2012’de işe girdiği Anket A.Ş.’de 2018 yılına kadar çalışan Ana A.’nın net maaşının da 3 bin 813 TL olduğu ifade edildi. Melih Gökçek ayrılmadan hemen önce başkanlık konutundan şirkete gönderilen ve altı ay sonra işine son verilen kadına, belediyeden ayrılırken de 35 bin TL de tazminat ödendiği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 10:07
YORUM EKLE