Mevsimlik işçilere hijyen paketi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, mevsimlik tarım işçilerine maske, el dezenfektanı ve çamaşır suyundan oluşan hijyen paketleri dağıtmaya başladı

Mevsimlik işçilere hijyen paketi

CiddiGazete- Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da koronavirüs vaka sayılarında artış görülmesinin ardından kent genelinde uyguladığı hijyen tedbirlerini daha da artırdı.

Başkent’in birçok noktasında maske dağıtımını sürdüren Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı, çevre ilçelerdeki mevsimlik tarım işçilerine maske, el dezenfektanı ve çamaşır suyundan oluşan hijyen paketinden dağıtmaya başladı. İlki Kahramankazan’da gerçekleştirilen dağıtıma katılan Daire Başkanı Seyfettin Aslan, aileleriyle birlikte çadırlarda yaşayan mevsimlik işçilere coronavirüse karşı yapılması gerekenler konusunda da bilgi verdi.

TÜM İLÇELERDEKİ MEVSİMLİK İŞÇİLERE DAĞITILACAK

Çimşit Mahallesi yakınlarındaki tarım alanlarına kurdukları çadırlarda kalabalık aileler olarak yaşayan tarım işçilerine yardımları sürekli hale getireceklerini vurgulayan Sağlık İşleri Daire Başkanı Seyfettin Aslan, "Tarım işçisi olarak çalışan, özellikle Şanlıurfa, Harran, Akçakale’den gelen yurttaşlarımız yaz boyu burada kalıyorlar. Zor şartlar altında, sebze ve meyve üretimi için çalışıyorlar. Çadırlarda kalıyorlar. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak dezenfektan ve maske yardımında bulunup, onlarla hasbihal edeceğiz. Dertlerini dinleyip, gelecek yıl bu sorunları çözülmüş olarak daha rahat etmelerini sağlayacağız. Bundan sonra da belli zaman aralıklarında maske ve dezenfektan yardımlarımız devam edecek" diye konuştu.

Aslan, dağıtımların Kahramankazan’da başladığını ve Ankara’nın bütün ilçelerindeki mevsimlik işçilere yardım yapılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2020, 15:07
YORUM EKLE