'Saygın işadamı' yakalandı

"Mansur Yavaş'a iftira" kumpanyasının yıldızı Necmettin Kesgin, resmi evrakta sahtecilikten aldığı cezadan daha fazla kaçamadı. Kesgin, Ankara'da yakalanarak cezaevine gönderildi

'Saygın işadamı' yakalandı

CiddiGazete/özel- 31 Mart yerel seçimleri dönemi boyunca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a karalama kampanyasının baş aktörü olan, bir kısım medya ve Cumhur İttifakı tarafından "saygın iş adamı" olarak nitelendirilen; resmi belgede sahtecilik, şantaj ve özel hayatın gizliliğini ihlal etmek suçlarından kesinleşmiş 6 yıl 6 ay hapis cezası alan ve uzun süredir aranan Necmettin Kesgin Ankara'da yakalanarak hapse atıldı.

Daha önceden sahte ÖSYM belgesi düzenlemek suretiyle resmî evrakta sahtecilik suçundan 1 yıl 8 ay kesinleşmiş cezası bulunan Kesgin'in, "çocuk istismar görüntüsü bulundurmaktan" aldığı 3 yıl cezanın da kesinleşmesi bekleniyor.

"Çocuk istismarı" görüntülerinden aldığı ceza da üst mahkemede kesinleşirse, Necmettin Kesgin yaklaşık 5 yıl hapiste kalacak ve önümüzdeki mahalli idareler seçimlerinde AKP lehine propaganda çalışmalarına katılamayacak!

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2021, 14:52
YORUM EKLE