Vakıfbank'ın sözleşmesi iptal edildi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yardım kampanyası hesabını bloke eden Vakıfbank'la sözleşmesini sonlandırdı. Başkan Mansur Yavaş, yeni bankayla büyük ölçüde anlaştı

Vakıfbank'ın sözleşmesi iptal edildi

CiddiGazete/Özel- Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin başlattığı yardım kampanyası için Vakıfbank'ta hesap açıldı. Bu girişimden sonra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da canlı yayında IBAN numarası vererek, hayırseverlerden bu hesaba para yatırmalarını istedi.

Belediyelerin yardım kampanyalarına yoğun ilgi olması üzerine İçişleri Bakanlığı, konuyla ilgili 81 il valiliğine genelge gönderdi.

CHP'li büyükşehir belediyelerinin yardım kampanyaları talimatla durdurulurken, FETÖ organizasyonlarında ağlayarak elebaşı Fethullah Gülen'i öven AKP'li Fatma Şahin'in Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, kampanyasına devam ediyor...

AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin yardım kampanyası devam ederken, CHP'li Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri'nin Vakıfbank'taki yardım hesapları talimatla bloke edildi.

YENİ BANKAYLA BÜYÜK ÖLÇÜDE ANLAŞILDI

CHP'li 11 büyükşehir belediyesi, idare mahkemelerine dava açmaya hazırlanırken, bir atak da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan geldi.

Başkan Yavaş, yardım hesaplarını bloke eden Vakıfbank'la Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sözleşmesini sonlandırdı.

Yeni anlaşma için sabah saatlerinde Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne dört büyük bankanın yetkilileri geldi ve kendileriyle daha cazip şartlarda anlaşma yapılmasını önerdi.

Mansur Yavaş, Türkiye'nin en köklü kuruluşlarından olan; 26 Ağustos 1924'te kurulan bankayla büyük ölçüde el sıkıştı.

BAŞKAN YAVAŞ: “KİMSEYİ AÇ VE AÇIKTA BIRAKMAYACAĞIZ”

Bu gelişmeler üzerine sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Başkan Yavaş, kimseyi mağdur etmeyeceklerinin altını çizerek, şu bilgileri verdi:

“İşini ve gelirini kaybedenlerde başvuru sayısı 15 bin 841 kişiye, ihtiyaç sahibi başvuru sayısı ise 94 bin 533 kişiye ulaştı. İşini ve gelirini kaybetmiş insanları desteklemek için kullandığımız ve sizlerin de katkıda bulunduğu banka hesapları İçişleri Bakanlığı genelgesi ile bloke edilmiştir. Kimse endişe etmesin! Planladığımız yardımlara devam edeceğiz. Kimseyi aç ve açıkta bırakmayacağız.”

İhtiyaç sahiplerine gıda yardım kolilerini ulaştıran Büyükşehir Belediyesi, bazı art niyetli kişilere ilişkin ihbarların artması üzerine de vatandaşları sosyal medya hesapları üzerinden uyardı:

“Bazı art niyetli kişilerin vatandaşlarımızı arayıp Başkanımız Sayın Mansur Yavaş ile Belediye yöneticilerimizin adını kullanarak “Bağış Kampanyası” kapsamında gıda yardımında bulunacaklarını belirttikleri ve kimlik bilgilerini istedikleri ihbarları kurumumuza iletilmiştir. Belediyemizin faaliyetleri yalnızca resmi iletişim kanallarımızdan duyurulmaktadır. Bu ve benzeri girişimler ile resmi görevlilerimiz hariç kimseye itibar edilmemesini önemle rica ederiz.”

VATANDAŞA PSİKOLOJİK DESTEK

Büyükşehir Belediyesi, coronavirüs salgını nedeniyle “EvdeKal” çağrısının yapıldığı Başkent’te de vatandaşların ihtiyaç duyduğu psikolojik destek için harekete geçti.

Kriz Masası’nda görevlendirilen psikologlar aracılığıyla destek vermeye başlayan Büyükşehir Belediyesi yaptığı duyuruda, “COVİD-19 salgınında psikolojik danışmanlık ve destek için halkımızın yanındayız. Vatandaşlarımıza psikolojik destek sağlamak üzere görev yapan Psikolojik Destek ekibimizle hizmetinizdeyiz. 0312 666 60 06 numaralı telefonu arayabilirsiniz” denildi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARININ KALDIĞI YURTLARA MALZEME DESTEĞİ

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın talimatıyla sağlık çalışanları için kiralanan yurtlarda da yoğun bir dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirildi.

Yatak ve yorgandan nevresim takımlarına, televizyondan uydu ve internet alt yapı hizmetine, yemek hizmetinden günlük oda temizliğine, otobüs servisinden giysi ve nevresim yıkama hizmetine kadar birçok ihtiyacın karşılandığı yurtlarda sağlık çalışanlarının evinde gibi hissetmesi için hassasiyet gösterildi.

Büyükşehir Belediyesi BELPLAS A.Ş ekipleri ile Kent Estetiği Daire Başkanlığı ekipleri adliye salonlarından otobüs duraklarına kadar kent genelinde birçok noktada dezenfeksiyon çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 12:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Taner demirci
Taner demirci - 12 ay Önce

Bence Atatürk'ün kurduğu işbankası

Sinan sungur
Sinan sungur - 12 ay Önce

Bence ata türkün kurduğu banka türkiye is bankası orayı bloke edemezler

Seda can
Seda can - 12 ay Önce

Adamsin adam isbankasi

Seniye Sivrikaya Ceylan
Seniye Sivrikaya Ceylan - 12 ay Önce

MUHTEŞEMSINIZ BAŞKAN SIZI GÖRDÜKÇE GELECEĞE DAİR UMUTLARIMIZ ARTIYOR TEŞEKKÜRLER