Yandaşlığın daniskası!

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin hayvan aşılama projelerine cevap vermeyen bakanlık, aynı proje için AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'ne izin çıkardı

Yandaşlığın daniskası!

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Tarım ve Orman Bakanlığı'na "Hayvan hastalıkları ile mücadele amaçlı ücretsiz aşılama projesi" sundu. Manisa'nın Saruhanlı ilçesinde de CHP'li Belediye Başkanı Zeki Bilgin, benzer bir öneri ile hayvanları ücretsiz aşılama teklifi yaptı. Ancak Mansur Yavaş'a cevap vermeyen bakanlık, Saruhanlı Belediyesi'ne de olumsuz görüş bildirdi.

Bakanlık, AKP'li Fatma Şahin yönetimindeki Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin aynı yöndeki teklifine ise onay verdi.

CHP Manisa Milletvekili Bekir Başevirgen durumu eleştirerek şöyle dedi: "Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin Tarım ve Orman Bakanlığı'na sunduğu hayvan hastalıkları ile mücadele amaçlı 'Ücretsiz Aşılama Projesi' teklifi cevapsız bırakıldı. Aynı şekilde Manisa Saruhanlı Belediyesi'nin ücretsiz aşılama teklifine de olumsuz cevap verdiler. Ancak bakanlık fikri beğenmiş olacak ki, AKP'li Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin aynı yöndeki uygulamasına izin verdi. CHP'li belediyelerin halka ulaşmasından o kadar rahatsızlar ki hayvan ve toplum sağlığını bile önemsemiyorlar."

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2022, 14:24
YORUM EKLE