Yardım hesapları bloke edildi

İhtiyaç sahibi vatandaşlara yardım etmek için Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinin yardım kampanyalarıyla ilgili banka hesapları, İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla bloke edildi. Belediyelerden yardım bekleyen vatandaşlar, karar karşısında şoke oldu

Yardım hesapları bloke edildi

CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dün akşam canlı yayında IBAN numarası vermesinin ardından bugün İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine yerel yönetimlerin yardım toplamasıyla ilgili genelge gönderildi.

Son hamle ise banka hesaplarına yapıldı. Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyelerinin yardım kampanyaları için duyurdukları hesaplar, talimatla bloke ettirildi. Vakıfbank'taki hesap, yardım yapmak isteyen vatandaşlara, "Para yatırılamaz blokesi bulunmaktadır" diye uyarı vermeye başladı.

Öte yandan, bankadan gelen uyarı üzerine valilikleri arayan vatandaşlara Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu IBAN numarası veriliyor ve "Parayı buraya yatırın" denilmeye başlandı. Daha önce AKP'li belediyelerin defalarca düzenledikleri yardım kampanyalarının muhalef partili belediyelere yasaklanması, ihtiyaç sahibi binlerce vatandaşı şoke etti.

AYRINTILAR GELİYOR...

YASA NE DİYOR?

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2020, 16:16
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ziya gudendede
Ziya gudendede - 12 ay Önce

Bu ülke krallık yaşadı bu akp hükümeti ama Allah var verilen ihtiyaç sahibi dgl araştırılsın Allah büyük cenabı Allah evdindan ciğerinden çıkarsın bu milletin hakkını birgün olacak devir donecek