Yardım yaptı, reklam yapmadı!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından salgın döneminde müzisyenlere bin liralık destek için uygulanan prosedürlere Başkent Müzisyenler Derneği Başkanı Serkan Matoğlu tepki gösterdi. Matoğlu, Mansur Yavaş'ın kendilerine yardım ettiğini söyledi

CiddiGazete- Başkent Müzisyenler Kültür ve Sanat Derneği Başanı Serkan Matoğlu, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından açıklanan ve bin lira olarak belirlenen coronavirüs yardımları için istenen prosedürlere tepki gösterdi.

Matoğlu ayrıca, bu dönemde en büyük desteği Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan gördüklerini söyledi.

Serkan Matoğlu'nun konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

"Bize vereceğiniz bin lira için video istiyorsunuz, mail adresi istiyorsunuz bin bir tane şey istiyorsunuz, vermeyin. 10 aydır bize en büyük desteği Mansur Yavaş veriyor. Müzisyen dostlarım adına Mansur Yavaş'a çok teşekkür ederim.

Devletin vereceği bin lirayı pandemi başladı 3 ay boyunca Müzisyenler Kültür ve Sanat Derneğine her gün 600 tane yemek kahvaltı gönderdi. Bunu Büyükşehir Belediyesi yaptı. Dedi ki "devam edebilirim"

1 hafta önce Mansur Yavaş IBAN istedi, 3 gün sonra küt diye 500'er yatırdı müzisyenlere yine 1 hafta sonra 500 liralık gıda gönderdi.

Bunu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız yapıyorsa devletimizin sahip çıkmasını istiyorum."

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2021, 15:26
YORUM EKLE