Yavaş'ın jestini Bakan müjdeledi!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan, Mansur Yavaş'ın dün aldığı kararın, iki büyükşehirde daha uygulanacağını duyurdu. CHP'li üç büyükşehir belediyesinde sağlık çalışanlarına ulaşım ücretsiz oldu. Uygulamaya AKP'li belediyeler katılmadı

Yavaş'ın jestini Bakan müjdeledi!

CiddiGazete- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın, coronavirüsle ilgili aldığı tedbirler ve uygulamalar, hükümete de model oldu. Mansur Yavaş'ın açıklamalarının ertesi günü aynı uygulamaları diğer şehirlere de aktaran AKP hükümeti, Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin sağlık çalışanlarına jestini CHP'li İstanbul ve İzmir büyükşehir belediyelerinde de mecburi kıldı.

Başkan Mansur Yavaş'ın Ankara'da görev yapan sağlık çalışanlarına toplu ulaşımı ücretsiz yapmasının ardından, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turan, bugün konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Bu savaşın en önünde her türlü tehlikeyi göze alarak görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız için ne yapsak azdır. Biz de işlerinden yorgun argın evlerine dönecek sağlık çalışanlarımızı İstanbul’da Marmaray, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İzban’da ücretsiz olarak ağırlayacağız. Söz konusu uygulama bugün itibarıyla başlayacak."

BAKAN'IN DUYURUSUNDAN ÖNCE UYGULAMA BAŞLADI

Sağlık çalışanlarının Marmaray, Başkentray ve İzban’dan faydalanmak için sadece kimliklerini göstermelerinin yeterli olacağına dikkati çeken Turhan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ailesi olarak sağlık çalışanlarının fedakarca mücadelelerinde her zaman yanlarında olduklarını bildirdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş tarafından dün duyurulan uygulama, bu sabahtan itibaren başladı. Mansur Yavaş ayrıca, Ankara Kent Hastanesi güzergahında, sadece sağlık çalışanlarının ulaşımına tahsis edilen ücretsiz özel toplu taşıma araçları da görevlendirdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2020, 11:27
YORUM EKLE