Yavaş söyledi Soylu karar çıkarttı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: "Sayın Mansur Yavaş, 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı; ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum; aynı gün kararı çıkarttık"

Yavaş söyledi Soylu karar çıkarttı

CiddiGazete- Sözcü Gazetesi'nden Nevşin Mengü’nün sorularını cevaplayan AKP’li Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, coronavirüs önlemleri kapsamında getirilen 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı ile ilgili “Fikir Mansur Yavaş’tan geldi” ifadelerini kullandı.

MANSUR YAVAŞ YAZDI AYNI GÜN KARAR ÇIKARTTIK

Aralarında Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ın da bulunduğu belediye başkanları tarafından oluşturulan ortak WhatsApp grubu aracılığıyla görüştüklerini belirten Şahin, "Sayın Mansur Yavaş 65 yaş üstü vatandaşların sokağa çıkma yasağı fikrini yazdı. Ben de hemen İçişleri Bakanımız ile konuştum. Aynı gün kararı çıkarttık" ifadelerini kullandı.

İKTİDAR MENSUBU OLMANIN AVANTAJI VAR

Fatma Şahin, Nevşin Mengü’nün “Sizin avantajınız da var, iktidar partisi mensubusunuz” sözleri üzerine verdiği cevap ise dikkat çekti. Şahin, "Eyvallah elbette var. Ben yok diyemem ancak ben partilerine bakmadan tüm belediyelerimizle yardımlaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2020, 15:11
YORUM EKLE