CiddiGazete- İyi Parti'de Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır'ın mali işlere baktığı dönemde ORC'nin yayımladığı anketlerde İyi Parti'ye yüzde 22'nin üstünde oy çıkarken daha sonra bu sonuçların yarısı bile sandığa yansımadı.

ORC şimdi de Osman Gökçek ve bir dönem İyi Parti'ye ciddi desteği olan Ankara Milletvekili Adnan Beker'i oyuna dahil etti.

Sonuçları siyaset dünyasında şüpheli değerlendirilen ORC isimli anket firması, Ankara Büyükşehir Belediyesi için yaptığı anket çalışmasında Mansur Yavaş'a yüzde 46,6 oy oranı çıkartırken, karşısına Osman Gökçek, Kürşad Zorlu ve Adnan Beker gibi isimleri koydu.

ORC Araştırma'nın paylaştığı son anket çalışmasına göre Ankaralılar'ın yüzde 46,6'sı "Mansur Yavaş'a oy veririm" derken, ikinci sırada Melih Gökçek'in oğlu AKP Ankara Milletvekili Osman Gökçek yer aldı.

12-16 Kasım tarihlerinde yapılan ankette 5 bin katılımcıya 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen isimlere oy vermeyi düşünüp düşünmedikleri soruldu.

ORC'ye göre ankete katılanların yüzde 46,6'sı mevcut başkan Mansur Yavaş'a oy vereceğini belirtti. Yavaş'ı yüzde 40,8'le Osman Gökçek takip etti.

Bahçeli: Erdoğan'ın yanındayız Bahçeli: Erdoğan'ın yanındayız

Bu iki ismi yüzde 34,2 ile Keçiören Belediye Başkanı AKP'li Turgut Altınok, yüzde 27,2 ile İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu izledi.

İyi Parti'den istifa eden Ankara Milletvekili Adnan Beker ise ORC'nin çalışmasında 22,4'le 5. sırada yer aldı.

anket a1811

Editör: İbrahim KANBUR