CiddiGazete- Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca başlatılan Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne ilişkin davada bir gelişme daha yaşandı. İfadesini geri çeken ikinci gizli tanık, Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na gönderdiği 15 Mayıs tarihli dilekçesinde, "Mahkemenizde bulunan daha önceki ifadem gerçeği yansıtmamaktadır. Cebir ve tehdit altında verdim. Doğru değildir" ifadelerini kullandı.

"Ü5W1G8K6L3" kod adı verilen davanın ikinci gizli tanığının 6 sayfalık ifadesinde, Ayhan Bora Kaplan çetesinin yapısı ve bunlardan suç işlediğini bildiği kişilerin isimlerini söylediğini, yurt dışına kaçan Serdar Sertçelik hakkında da şu iddiada bulunduğunu aktardı:

"Kendisini Elmacı marketlerin ortağı diye tanıtıyordu. Bildiğim kadarıyla kendisi önceleri örgüt içerisinde önemli bir konumdaydı. Ancak örgüt kapsamındaki görevini talimatlar doğrultusunda tam olarak yerine getiremediği için Bora Kaplan tarafından hedef alındı ve zamanla örgüt içerisindeki yeri azaldı. Fakat kendisi halen örgüt içerisinde yer almaktadır."

"BAZI TANIKLAR İFADELERİNİ ÇEKMEYE BAŞLADI"

Eylem Tok: Allahuekber Eylem Tok: Allahuekber

Sözcü'den Saygı Öztürk, "Ayhan Bora Kaplan suç örgütünün gündemde olması, Serdar Sertçelik'in iddialarından sonra bazı tanıkların, güçlü gördükleri bu grupla ilgili verdikleri ifadelerden vazgeçmeye başladı" ifadelerini kullandı.

Editör: İbrahim KANBUR