CiddiGazete- Bugün öğle saatlerinde etkili olması beklenen sağanak yağmur için Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada şöyle denildi: "Büyükşehir belediyemiz tüm birimleriyle teyakkuz halinde olup vatandaşlarımızın da yağışın olası olumsuzluklarına karşı dikkatli ve tedbirli olmasını rica ederiz."

Ankara Valiliği de öğle saatlerinden sonra "gök gürültülü sağanak yağış" uyarısı yaptı. Yapılan açıklamada, "Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullandı.

Fuhuş çetesini yöneten polis tutuklandı Fuhuş çetesini yöneten polis tutuklandı

Valilikten yapılan açıklamada, "Son meteorolojik değerlendirmelere göre; cumartesi günü öğle saatlerinden sonra Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış, yağış anında kuvvetli rüzgâr ve dolu yağışı beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" ifadeleri kullanıldı.

BİR UYARI DA AFAD'DAN GELDİ

Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden sonra bir uyarı da AFAD'dan geldi. AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Cumartesi günü öğle saatlerinden itibaren, Eskişehir çevreleri, Ankara il merkezi ile kuzey ve batı kesimleri, Afyonkarahisar'ın kuzey ve batısında yerel kuvvetli yağış bekleniyor" denildi.