CiddiGazete- Sarı-lacivertli kulübün sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, transfer yasağının kaldırılmasının ardından 8 oyuncunun kadroya dahil edildiği belirtildi.

Başkent ekibinin Luka Adzic, Erdi Dikmen, Joseph Paintsil, Şahverdi Çetin, Zvonimir Sarlija, Atakan Çankaya, Mücahit Can Akçay ve Jonathan Bolingi'yi renklerine bağladığı ifade edildi.

Transfer edilen 8 futbolcu için yarın imza töreni düzenleneceği kaydedildi.

BAŞKAN FATİH MERT'TEN AÇIKLAMA

Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, transferlerle ilgili şu açıklamayı yaptı:

Değerli Ankaragücü taraftarları,

Camiamızın sabırsızlıkla beklediği transfer yasağını kaldırmak için yoğun bir mesai harcayan yönetim kurulumuz, Ankaragücümüze yakışır bir takım oluşturmak için büyük bir titizlikle çalışmalarını sürdürmüş ve transfer yasağını resmi olarak kaldırmıştır. Büyük Ankaragücü ailesine bu müjdeli haberi vermenin büyük mutluluğunu yaşarken yaptığımız transferlerin camiamıza hayırlı olmasını diliyoruz.

Maddi ve manevi anlamda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan yönetim kurulumuz yeni sezonda Ankaragücü’nü en iyi yerlere taşımak ve Süper Lig’de yarışmacı bir takım oluşturmak adına çalışmalarını büyük bir dikkatle sürdürmüştür. Gizli sürdürdüğümüz çalışmalarımız eleştirilere neden olsa da transferlerimizin tamamına yakını Afyonkarahisar kampına katılmış ve takımımızla birlikte yeni sezona hazırlanmıştır. Ankaragücümüzü hep birlikte daha ileriye taşımak için mücadelemiz hiç durmadan devam edecektir.

Ülkemizde ve dünyada yaşanan pandemi nedeniyle uzun bir süredir taraftarlarımızdan ayrı kaldık ama bizler kulüp olarak desteğinizi her zaman yanımızda hissettik. Büyük Ankaragücü taraftarımızın desteği ile birlik ve beraberlik içerisinde takımımızı hak ettiği yere hep birlikte taşıyacağımızı ümit ediyor, sizleri en kalbi duygularımızla selamlıyoruz.

Saygılarımızla...”