Şentop'tan Erdoğan'ın adaylığı hakkında açıklama Şentop'tan Erdoğan'ın adaylığı hakkında açıklama

CiddiGazete- Türkiye Büyük Millet Meclisi eski Başkanı AKP'li Bülent Arınç, Habertürk ekranlarında Mehmet Akif Ersoy'un sorularını cevapladı.

Bülent Arınç, Ankara'daki organizasyonla torbacılara öldürtülen Ülkü Ocakları genel başkanlarından Sinan Ateş ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ifadelerini paylaştı.

"Sinan Ateş'i tanımam ama içim yandı" diyen Arınç, "Bu tür olaylarda bizim herhangi bir şey söylememiz doğrudan, bir tarafta yer aldığımızı söylememiz, birileri tarafından istismar edilebiliyor. Bir Müslüman olarak arkasından Fatiha'ları, Yasin'leri okuduğumu söyledim. Bu konuda yorum yapmak istemedim. Tam da olayın üzerine gidilirken 'sen ne karışıyorsun' deyip hazırda bekleyen insanlar var. Bunlar küfür ve hakaret timleridir" ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN ATEŞ İÇİN NE DEDİ?

Bülent Arınç, Erdoğan'ın Ateş cinayetiyle ilgili söylediklerini ise şu sözlerle aktardı: "Sayın Cumhurbaşkanımızın yakınlarından aldığım bilgiye göre bu hadiseden fevkalade üzülmüş, 'Bunu araştırıp bulacaksınız, bana sonucunu getireceksiniz' demiş."