CiddiGazete- 2022 FIFA Dünya Kupası'nın favorilerinden Messi'li Arjantin, Suudi Arabistan ile karşı karşıya.

Karşılaşmanın oynandığı Lusail Stadı'nda Arjantinli taraftarlar gol sevinci yaşadı. Arjantin'in yıldızı Lionel Messi, 10. dakikada bulduğu golle takımını 1-0 öne geçirdi. Lautaro Martinez'in bulduğu gol ise VAR kararıyla iptal edildi.

Japonya adını son 16'ya yazdırdı Japonya adını son 16'ya yazdırdı

İKİNCİ YARIDA TABLO DEĞİŞTİ

Suudi Arabistan, maçın 48. dakikasında Salih eş-Şehri'nin bulduğu golle durumu 1-1 yaptı. İlk golden 5 dakika sonra Salim ed-Devseri ile fileleri havalandıran Suudi Arabistan, 1-2'lik skorla öne geçti.

TRİBÜNLERDE MESSİ PANKARTI

Arjantinli ve Suudi Arabistanlı taraftarlar, takımlarını desteklemek için karşılaşmanın başlamasından saatler önce stat etrafında toplandı. Arjantinli taraftarların büyük bölümünün üzerinde Messi formaları bulunurken, büyük boyutta Messi pankartları da dikkati çekti.

Futbol efsanesi Maradona da bu karşılaşma öncesinde unutulmadı. Maradona posterleri de Arjantinli taraftarların ellerinde yükseldi.

Katar'ın komşusu olan Suudi Arabistan'dan da karşılaşmayı izlemeye çok sayıda taraftar geldi. Suudi taraftarlar, statta sayı olarak da Arjantinli taraftarların önünde yer aldı. Stat etrafında güvenliği sağlamak için atlı polisler görev yaptı.