CiddiGazete- Mehmetçik, Irak'ın kuzeyinde yuvalanan PKK terör örgütüne ait unsurlarının temizlenmesi için harekete geçti. Dün gece başlatılan ve MSB'nin başarıyla devam ettiğini açıkladığı Pençe-Kilit operasyonunda bölgedeki terör unsurları hedef alındı. Bu sırada Artı TV ekranlarında infial yaratan bir program gerçekleşti.

Operasyonun konuşulduğu Artı TV kanalında gazeteci kimliğiyle canlı yayına bağlanan terör örgütü sözcüsü Aziz Köylüoğlu, "Saldırılar özellikle Zap bölgesine yoğunlaşmış durumda" diyerek askerin terörle mücadeleye yönelik operasyonunu "saldırı" olarak nitelendirdi.

HPG'NİN AÇIKLAMASINI PAYLAŞTI

Bölgede çatışmalar gerçekleştiğini söyleyen Köylüoğlu, "Bu konuda HPG, Halk Savunma Güçleri bir açıklama yayımladı öğlen itibarıyla. Bu saldırılarda şimdiye kadar 28 askerin öldürüldüğünü söyledi. İki helikopterin darbelendiğini açıkladılar" diye konuştu.

PKK'lı Köylüoğlu, "Skorsky helikopterleriyle bölgeye indirme yapmak istiyor Türk ordusu" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"İndirme yapmak isteyen askerlere yönelik gerillaların yaptığı eylemler var. Bu işgal saldırılarına karşı ciddi bir direniş şeklinde."