CiddiGazete- Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücretle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Asgari ücret müzakereleri başlayacak. Yaşanan ekonomik gelişmeler değerlendirilecek ve uzlaşmayla sonuçlandırılacak" dedi.

Cevdet Yılmaz'ın somut bir ifade kullanmadığı açıklaması şöyle:

İşte vergisiz telefonun detayları İşte vergisiz telefonun detayları

"Komisyon toplanacak biliyorsunuz tek taraflı bir müzakere değil. İşçi tarafı var işveren tarafı var ve kamu tarafı var. Bu müzakereler başlayacak mutlaka yaşanan bir takım gelişmeler, enflasyon başta olmak üzere değerlendirilecek. Bir uzlaşma ile sonuç çıkacak.

Bu müzakereleri bekleyelim, şimdiden tartışmanın anlamı yok. Bu müzakerelerin sonucunu şimdiden hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti'nin kurulduğu günden beri felsefesi şu olmuştur; çalışanları, geniş kesimleri enflasyona ezdirmemek ve onların yanında olmak. Cumhurbaşkanımız bu temel bir ilkesidir, yeni bir hadise değildir."

"ARTAN REFAHI PAYLAŞACAĞIZ"

Öte yandan Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Cevdet Yılmaz'a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu. Yılmaz, Vedat Işıkhan'ın ziyaretini sosyal medya hesabından paylaşırken, "Çalışanlarımızı ve emeklilerimizi enflasyona ezdirmeme sözümüzü tutmaya devam edecek, artan refahı aziz milletimizle paylaşmayı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.