İttifaka katıldı, TRT'de mesaiye başladı İttifaka katıldı, TRT'de mesaiye başladı

CiddiGazete- Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Ata İttifakı'nın 2023 seçimleri için destekleyeceği cumhurbaşkanı adayını duyurmuştu.

Özdağ, Adalet Partisi, Doğru Parti, Türkiye İttifakı Partisi ve Ülkem Partisi'yle kuracakları Ata İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının Sinan Oğan olduğunu açıklamıştı.

ÖZDAĞ: SOYGUN VE TALAN DÜZENİNİ BİTİRECEĞİZ

Zafer Partisi Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantıya ittifakta bulunan partilerin genel başkanları ile ittifakın cumhurbaşkanı aday adayı Sinan Oğan katıldı.

Özdağ yaptığı konuşmada, "Her iki ittifak da Cumhuriyetimizin kuruluş öncesinde 1921 Anayasası'ndan yola çıkacağız diyerek, 1924'te Gazi Mustafa Kemal tarafından inşa edilen devleti yeniden kuracaklarını ifade ediyorlar" dedi.

Zafer Partisi Genel Başkanı, "İşte bu ortamda Ata İttifakı'nda bir araya gelen bizler, Cumhuriyetin kuruluş felsefesi üzerinde ilerlemek için yola çıktık. Türkiye Cumhuriyeti'nin bir üniter devlet olduğundan hareketle asla taviz vermeyeceğiz. Türkiye'nin tarikat ve cemaatler arasından paylaştırılan kurumları iktidarımızda geri vereceğiz. Soygun ve talan düzenini durduracağımıza, suçlulardan hesap soracağımıza dair sözümüzü veriyoruz. 14 Mayıs'a kadar büyük bir mücadeleyi hep birlikte vereceğiz" diye konuştu.

SİNAN OĞAN: HEP BİRLİKTE ZAFERE GİDECEĞİZ

Cumhurbaşkanı aday adayı Sinan Oğan konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

- Dünyada hiçbir güç ve kuvvet bizi asla yenemez. Bugün burada toplanan kalabalık yörük çadırının ateşini yakmıştır. Bu ateş tüm Türkiye saracaktır.

- Sayın Genel Başkanımız Ümit Özdağ'ın söylediği ve bugün Türkiye için demografik bir tehdide dönüşmüş sığınmacı sorununu Türkiye'ye bunları getiren AKP iktidarı çözebilir mi? Onun müsebiplerinden biri olan HDP ile kol kola giren Millet İttifakı bunu çözebilir mi? Ya 13 milyon sığınmacıyı kabul edeceksiniz ya da geleceksiniz beraber yürüyeceğiz.

- Elbette ki sahada daha çok konuşacağız. Bizim arkamızda para babaları yok, dış güçler yok. Ne ABD ne Rusya ne Çin; her şey Türklük için. Biz size güveniyoruz. "Ne Mutlu Türküm Diyene!" yazısını kaldıranlara da buna sessiz kalanlara öyle bir bağıracağız ki sandıklar, "Ben Türk'üm hakkımı çiğnetmeyeceğim" diyeceğiz yorulmayacağız, çalışacağız.

- Bugün bir seçim karşısındayız. Bize televizyonlar ambargo uyguluyor, her türlü devlet imkanları kısıtlanıyor. Yılmayacağız mücadeleye devam edeceğiz. Hep birlikte zafere gideceğiz.

OĞAN'IN ADAYLIĞI NE ZAMAN KESİNLEŞECEK?

Sinan Oğan, şu anda aday adayı oldu. Oğan'ın adaylığının resmiyet kazanması için YSK'nın belirlediği tarih aralığında 100 bin imza toplaması veya TBMM'de 20 milletvekilinin imza vermesi yeterli olacak.