CiddiGazete- Eski bakan Namık Kemal Zeybek başkanlığında 1 Ağustos'ta kurulan ATA Parti'nin Sinan Oğan'ı tekrar cumhurbaşkanı adayı yapma misyonu olduğu yönündeki iddiaya sert tepki geldi.

ATA Parti'den yapılan açıklamada, "ATA Parti bırakın S.Oğan adlı kişiye destek vermeyi, başvursa üye olarak bile içine almaz" denildi.

İşte ATA Parti'den yapılan açıklama:

ATA Parti, Ata'nın "Türk devrimi"ni çağa taşıyarak yeniden Türk devrimi yapmak üzere kurulan bir partidir.

Yeniden çağdaş Türk devleti, yeniden çağdaş eğitimi, ileri demokrasi, toplumcu kalkınma, bilgi çağı devrimlerini gerçekleştirerek Türklüğü yeniden binlerce yıllık geçmişinde olduğu yüksekliklere ulaştıracağız.

1 Ağustos 2023'te kurulduk. Daha kendimizi topluma yeterince anlatamadığımızdan, bizimle ilgili kimi yanlış yorumları olağan görmekle birlikte gerçekleri de sürekli açıklayacağız.

ATA Parti ile ilgili olarak bir basın kuruluşunca gerçeğe aykırı bir yorum-haber çıkmış, bizi S. Oğan'ı destekleyen Ata İttifakı ile karıştırmıştır.

ATA Parti'yi kuran "Atacılar" daha 2019 yılında ATA Derneği'ni kurmuş, ATA Yolu TV, ATA Sesi TV adlı yayın kuruluşlarıyla görüşlerini yaygınlaştırmak çabası içinde olmuşlardır.

39 vekil için CHP'de jet karar 39 vekil için CHP'de jet karar

Ata İttifakı kurulunca da bu kuruluş ile uzaktan yakından bir ilgimizin olmadığını açıklamıştık.

Kurucu genel başkan olan Namık Kemal Zeybek, sözü geçen yayın organında yazıldığı gibi Haydar Aliyev ile yakın olmakla birlikte Elçibey ile de Türk cumhuriyetlerinin bütün cumhurbaşkanlarıyla da birçok aydınlarıyla da yakın dosttur. O ülkelerde eğitim kurumları kurmuş, yeryüzü Türklüğünden binlerce genci Türklük bilinci, bilim yolu çizgisinde eğitmiştir.

Bu gerçekler ortada iken; ATA Parti bırakın S.Oğan adlı kişiye destek vermeyi, başvursa üye olarak bile içine almaz.

Bizim ittifaklardan bakanlık, ya da başka çıkar isteyerek, kim verirse onu destekleyecek olan ilkesizlerle işimiz olmaz.

Bizler "Atacılar" olarak yola çıktık. Tasarlamamızda ana görüşlerimizi yazdık. Yeni bir akım başlattık.

Ata'mızın yolundan sapmaları silerek bilimi yol gösterici yaparak yürüyoruz.

Yurttaşlarımız bizi tanıdıkça bize katılacaklar.

Yeniden Türk devrimini birlikte gerçekleştireceğiz.

"Türk Devlet Birliği"ni kuracağız, devleti Türk töresine göre yöneceğiz.

Türk devletini başka uluslardan olduğunu söyleyenler değil, "Türk'üm" diyenler yönetecek.

Türklük, yeniden yer yüzünü aydınlatan güneş olacak.