CiddiGazete- Sinan Ateş cinayetinin azmettiricisi olduğu iddiasıyla tutuklanan Tolgahan Demirbaş ile tutuklu sanıklar Emre Yüksel ve Eray Özyağcı hakkında, görüşmelerinin kayıt altına alınması talebinde bulunulduğu ve mahkemenin de bunu kabul ettiği ortaya çıktı.

Köpeği istismar ederken yakalandı Köpeği istismar ederken yakalandı

Sinan Ateş cinayetinin tetikçisi Eray Özyağcı ile "toplu halde, iştirak halinde, tasarlayarak kasten öldürme suçuna yardım eden" sıfatıyla tutuklanan Ülkü Ocakları Genel Başkan Yardımcısı Emre Yüksel ve şüphelilerden cinayetin azmettiricisi olduğu iddia edilen Ülkü Ocakları Genel Merkez Yöneticisi Tolgahan Demirbaş'ın görüşmelerinin kayıt altına alındığı öğrenildi.

Ankara 5. Sulh Ceza Hakimliği, tutuklu şüpheliler ile Sinan Ateş arasında öldürmeyi gerektirecek bir husumetin olmadığını, ancak olayın azmettiricisinin tutuklu şüpheli Eray Özyağcı ile irtibata geçme ihtimalinin kuvvetle muhtemel olduğunu değerlendirdi. Bu nedenle, tutuklu şüpheli Eray Özyağcı'nın cezaevindeki açık ve kapalı görüşmelerinin kayıt altına alınmasına karar verdi.

Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği ise ''Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca "kasten öldürme" suçundan dolayı yapılan soruşturma kapsamında 30/12/2022 günü meydana gelen Sinan Ateş'in öldürülmesi olayıyla ilgili olarak şüpheli şahısların konuyla ilgili olarak somut delillere dayanan kuvvetli şüphe sebepleri bulunması ve başka suretle delil elde edilmediğinden dosya kapsamı ile tespit tutanaklarının birlikte değerlendirilmesinde; şüphelinin atılı suçu işlediği hususunda somut delillere dayanan kuvvetli şüphelerin varlığı görülmekle birlikte başka suretle delillerin elde edilmesinin imkanının bulunmaması nedeniyle iletişimin dinlenmesi, kayda alınması ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine ilişkin karar verilmesi kamu adına talep edilmiş olmakla; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Teknik Büro'nun 19.01.2023 tarihli talebinin kabul" şeklinde karar verdiği ortaya çıktı.

Buna göre Emre Yüksel ve Tolgahan Demirbaş'ın 2 ay süreyle iletişiminin dinlenmesi ve kayda alınması kararı verildi. Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği ayrıca Tolgahan Demirbaş ve Emre Yüksel hakkında 3 hafta boyunca da kamuya açık yerlerdeki faaliyetleri ve işyerlerinin teknik araçlarla izlenmesi, ses veya görüntü kaydı alınmasına izin verilmesine karar verdi.

(Anka)

Editör: İbrahim KANBUR